Zayıflatan Salata Çeşitlerinden Birisi Peynir Salatası Tarifi

Bu yazımızda sizler için, diyet salata tariflerinden bir tanesini vereceğiz. Zayıflatan salata çeşitleri arasında yer alan peynir salatasını, diyetinize uygun şekilde tüketerek, nasıl zayıflanır sorunuza da etkin bir yanıt bulmuş olursunuz. O halde, hep birlikte, zayıflatan salata çeşitleri arasında yer alan diyet salata tariflerinden bir tanesi olan peynir salatası tarifine bakalım. Öncelikle, peynir salatası için gerekli malzemeler:

Peynir salatası için gerekli malzemeler:
300 gram peynir
1 tane domates
1 tane soğan
4 dal maydanoz
3 diş sarımsak
2 çorba kaşığı kırmızı biber
3 çorba kaşığı süzme yoğurt
1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Zayıflatan salata çeşitleri arasında yer alan diyet salata tariflerinden olan peynir salatası için gerekli malzemeleri öğrendikten sonra, peynir salatası tarifine bakalım.

Peynir salatası tarifi:
Peynir salatasını hazırlayacağınız kabın biraz derin olması gerekmektedir. Kırmızı biberi, süzme yoğurdu, peyniri, ve soğanı ilave ederek iyice karıştırmanız gerekmektedir. Dövülmüş sarımsak, domates, maydanoz, ve yağın da karıştırılmış olan malzemelerin içerisine eklenmesinin ardından bir sefer daha karıştırılan peynir salatasının, önce bir kase içerisine konularak, sonrasında da servis tabağına aktarılması gerekmektedir. Bu işlemin önce kase; sonra servis tabağına aktarılarak gerçekleştirilmesinin nedeni, peynir salatasının güzel şekil almasının amaçlanmasıdır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası