Kilo Aldırmayan Kahvaltı Menüsü

Hepimiz zayıflamak, en azından kilomuzu korumak istiyoruz. Bunun için de kahvaltı yapmıyor, gün içerisinde daha az yemek yiyerek daha az kalori alıyor; hatta öğün atlıyoruz. Oysa ki bu davranış komple yanlış. Gün içerisinde harcadığımızdan daha az kalori almamız gerektiği doğru; ama bunu sık beslenerek yapmalıyız. Aksi halde metabolizmamızın yavaşlaması durumu söz konusu olacaktır ki az kalori almış dahi olsak yavaş bir metabolizma ile kilo veremeyiz. Bu nedenle güne, kilo aldırmayan kahvaltı menüsü ile başlamanızı öneriyoruz. Kilo aldırmayan kahvaltı mı olur demeyin; olur. Tek yapmanız gereken, kilo aldırmayacak kahvaltıyı yapmak için kendinize zaman ayırmak.

Akşamdan sabaha kadar zaten aç kalan metabolizmada sabah uyandığınızda kan şekeriniz düşmüş oluyor. Bu nedenle, uyanmanızın ilk bir saati içerisinde kilo aldırmayan kahvaltıyı yapmanız gerekiyor. Eğer çalışıyorsanız, biraz daha erken uyanabilir; ama yine de kilo aldırmayacak kahvaltıyı yapabilirsiniz. Aksi halde zaten zayıflamayı ya da kilonuzu korumayı unutun.

Kilo Aldırmayan Kahvaltı Menüsü

Pazartesi: Şekersiz çay ile birlikte peynirli sandviç… (Peynirli sandviçi 50 gram tam tahıl ekmeğinin içerisine 60 gram lor peyniri koyarak hazırlayabilirsiniz. Yanında yeşillik, salatalık, domates ve dört tane zeytin de yiyebilirsiniz.

Salı: 30 gram peynir, bir tane haşlanmış yumurta, yeşillik, salatalık, domates, iki tane ceviz, bir dilim ananas, bir dilim ekmek

Çarşamba: Bir bardak light süt ile müsli hazırlayın. Bunun için iki tane badem, yarım muz, bir çorba kaşığı yulaf kullanabilirsiniz.

Perşembe. Şekersiz beyaz çay, 50 gram tam tahıl ekmeği, yeşillik, domates, salatalık ve peynirli omlet. Peynirli omleti hazırlamak için 30 gram peynir ve bir tane yumurta kullanabilirsiniz.

Cuma: 60 gram peynir, iki tane kepekli galeta, yeşillik, salatalık, domates, şekersiz kayısı çayı, dört tane zeytin

Cumartesi: Şekersiz rezene çayı, 50 gram tam tahıllı ekmek, peynirli salata. Peynirli salatayı hazırlamak için, salatalık, domates, roka, kırmızı biber, dört tane zeytin ve iki yemek kaşığı lor peyniri kullanabilirsiniz.

Pazar: Sebzeli yulaflı omlet. Hazırlamak için domates, biber, mantar, bir çorba kaşığı yulaf ve iki tane yumurta kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası