Kızarmış Ekmek Zayıflatırmı? Kızarmış Ekmeğin Kalorisi Düşer Mi?

kızarmış ekmek zayıflatırmıBu yazımızda sizlere, kızarmış ekmek zayıflatırmı? Kızarmış ekmeğin kalorisi düşer mi? gibi soruların yanıtlarından söz ederek, kızarmış ekmeğin kalorisi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kızarmış ekmek zayıflatırmı; ya da kızarmış ekmeğin kalorisi düşer mi diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden kızarmış ekmeğin kalorisi ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:


Kızarmış ekmek zayıflatırmı diyenler için üzücü bir haber olacak, ama kızarmış ekmekte zayıflatıcı bir etki çok da fazla söz konusu değil. Peki ama neden? Bugüne kadar hep, diyetlerin içerisinde kızarmış ekmek görmedik mi? Kızarmış ekmek zayıflatmazsa neden zayıflama diyetlerinde kızarmış ekmekleri bolca gördük, ve tükettik? Aslında nasıl zayıflanır diyenler için biz, önerdiğimiz zayıflama diyetlerinde hep tahıl içerikli ekmeklerden söz ettik. Kepekli ekmekler, çavdar ekmekleri, tam buğday ekmekleri, içeriklerinde bulunan lif dolayısı ile, hem sindirim sistemini daha hızlı çalıştırır, hem de daha fazla tok tutucu özellik gösterirler.
Kızarmış ekmeğin kalorisi düşer mi? Evet, kızarmış ekmek kalori bakımından kızarmamış ekmeğe göre biraz daha düşüktür. Bunun nedeni, ekmeğin kızarması sırasında uçan yağ; ve sudan kaynaklanmaktadır. Ancak, kızarmış ekmeğin tok tutma özelliği çok fazla değildir. Kızarmış ekmek ile üç dilim tüketerek doyuyorsanız, kızarmamış ekmekte bu miktar iki dilime düşmektedir. İşte bu nedenle, kızarmış ekmek tüketerek, farkına bile varmadan daha fazla kalori alabilirsiniz.
Tüm bu bilgileri bir araya getirdiğimizde, bizim sizler için önerimiz, yine tahıl içerikli ekmekler olmaktadır…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası