Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

zayıflatan yiyecekler nelerdirPek çok kişi, yemek, ve zayıflamayı aynı anda gerçekleştirmek ister. Zayıflatan yiyecekler var mıdır derseniz, yiyeceklerin etkileri zayıflama üzerinde söz konusu olmasına karşın, her bir yiyeceğin kalorisi olduğundan, tek başına hiç bir şeyin zayıflatma etkisi yoktur. Ama yiyecekler, yedikçe yeme isteği uyandırmıyorlarsa, zayıflama üzerinde etkileri var demektir… Peki bu anlamda zayıflatan yiyecekler nelerdir? Yazımız içerisinde size, zayıflatan yiyecekler; ve zayıflatan içeceklerden söz edeceğiz…

Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

Brokoli, ve yaban mersinini yediğinizde, hem tokluk hisseder; hem de, bir daha yeme isteği duymazsınız…

Greyfurtun zayıflatan yiyecekler, greyfurt suyunun da zayıflatan içecekler arasında yer aldığı, yapılan araştırmalarda bulunmuştur. Greyfurt suyundan daha etkili olan greyfurttur. Yapmanız gereken, yemeklerden önce yarım greyfurt yemektir; ya da greyfurt suyu içebilirsiniz. Yarım greyfurtun kalorisi 39 olup, düzenli ilaç kullananların, greyfurt ile zayıflamayı düşünmeden önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Sardalyanın zayıflamaya önemli katkılar sağladığı belirtilmektedir. Protein içeriği dolayısı ile kan şekerini dengede tutan bu balık, bunun yanında kendinizi moralman iyi hissetmenizi sağlar; ve dolayısı ile ara öğünlerdeki gereksiz kalori alımına neden olacak atıştırmalıklardan uzak durursunuz.

İçeriğinde bulunan yüksek oranda lif, ve az olan kalorisi dolayısı ile balkabağının da zayıflatan yiyecekler arasında önemli yeri bulunmaktadır. Zaten kendisi tatlı olan balkabağına, tarçın, Hindistan cevizi; ve badem de ekleyerek, kan şekerinizin dengelenmesini sağlayabilirsiniz.

Kırmızı etin içeriğinde yüksek miktarda protein bulunduğu için, zayıflatan yiyecekler kategorisinde yer alır. Protein, metabolizmanın hızlı çalışmasına neden olurken, hem uzun süreli tokluk hissi yaratır; hem de iştahı kesmesi dolayısı ile zayıflamaya yardımcı olur. Omega-3’ün yoğun bulunduğu kırmızı et türü ise sığır etidir.

Zayıflatan içeceklerden bir diğeri de yeşil çaydır. Yeşil çayın, günde beş fincan tüketilmesi halinde, zayıflamaya önemli etkisi olacağını belirten araştırma sonuçları bulunmaktadır. Metabolizmayı hızlandıran yeşil çay, kan şekerini dengeleyerek ani açlıkların önüne geçer; ve vücut ısısını arttırması dolayısı ile yağ yakımına da katkıda bulunur.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası