Zayıflatan Bitkiler

Biberiye Yağı İle Nasıl Zayıflanır?

Biberiye yağı ile nasıl zayıflanır, şifalı bitkilere özel ilgi duyan ve bir yandan da nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını arayan pek çok kadın ve erkek tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır. Biberiye yağı ile zayıflama özellikle bölgesel zayıflama adına mümkündür. Basenden nasıl zayıflanır ya da göbek nasıl eritilir diyen herkes, zayıflamak için biberiye yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını almalıdır.

Biberiye Yağı İle Zayıflama Mümkün Mü?

Çok eski dönemlerden bu yana yaraların tedavisi ve romatizmal ağrıların iyileştirilmesinde kullanılan biberiye yağı, kullanıldıkça diğer faydaları ile de karşılaşılmasını sağlamıştır. Bu noktada zayıflamaya olan etkisi pek çok kişi tarafından çözülmüş ve gerek internet, gerek gazete, gerekse de televizyondan, nasıl zayıflanır diyen herkese aktarılmaya başlanmıştır.

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, biberiye yağı ile zayıflamada en çok bölgesel zayıflamadan, onun göbek ve basen eritme etkisinden söz edilir. Bunların yanında selülitleri giderme özelliğine de sahip olduğu atlanmamalıdır. Ve biberiye yağı ile zayıflama etkilerinden yararlanmak için de mutlaka biberiye çayı ile birlikte kullanılarak metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden yararlanılması önerilir. İlerleyen bölümlerde biberiye yağı ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını detaylı olarak aktaracağız.

Zayıflamak İçin Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

Biberiye yağı ile nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını bölgesel olarak vereceğimiz için, onu, zayıflamasını istediğiniz bölgeye harici olarak uygulamanız gerektiğini belirtmeliyiz. Ancak bu noktada bir kaç püf noktadan söz etmeden de geçmeyelim: Biberiye yağı ile nasıl zayıflanır diyorsanız şu alternatiflerin birini seçmeniz halinde daha etkin sonuçlar elde edersiniz:

■ Gece yatmadan önce, zayıflamak istediğiniz bölgeye biberiye yağını uygulayın ve üzerini streç film ile sarın. Üzerinizi de biraz kalın giyinmeniz halinde, sabaha kadar bölgede terleme sağlamış olursunuz ve böylece bölgesel zayıflama olanaklı hale gelir.

■ Yürüyüşe ya da koşuya gitmeden önce, biberiye yağı ile zayıflamak istediğiniz bölgeye uygulayın ve streç film ile bölgeyi sarıp, sonrasında spor kıyafetlerinizi giyinin. Bu şekilde yine terlemeyi sağlamış olursunuz ve yapılması gereken de budur.

■ Yukarıdaki iki alternatiften birini uygulamak istemiyorsanız, biberiye yağı ile zayıflamak için onu yine zayıflamasını istediğiniz bölgeye uygulayın ve ardından bölgeyi streç film ile sarıp 10 – 15 dakika beklemesini sağlayın. Ardından da mutlaka duş alın.

Biberiye yağı ile nasıl zayıflanır diyerek, yukarıda belirtmiş olduğumuz üç alternatiften size uygun olan birini seçerek uygulayın; ancak bu noktada, uygulamaları haftada 3’ten fazla yapmamaya da dikkat edin. Aksi halde biberiye yağının, cildinizi tahriş eden etkisine maruz kalabilirsiniz.

Biberiye Yağı İle Nasıl Kilo Verilir?

Biberiye yağı ile nasıl zayıflanır dediğiniz noktada, belirtmiş olduğumuz yöntemlerden hangisini tercih ederseniz edin, o yöntemi desteklemeniz gereken ek bazı detaylara da önem vermelisiniz. Bu detayları ise şu şekilde sıralayabilir ve zayıflamak için biberiye yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarına dahil edebiliriz:

■ Biberiye yağı ile zayıflama sırasında bol su ve yeşil çay ile biberiye çayı tüketmeyi tercih etmelisiniz. Böylece hem metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz ve zayıflama sürecinize, idrar söktürücü etkisi ile faydası olur; hem de vücudunuzu susuz bırakmamış olursunuz.

■ Biberiye yağı ile zayıflama sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da, bolca spor yapmanızın gerekliliğidir. Hiç bir egzersiz yapamıyorsanız, hayatınıza hareket katmak adına işe yürüyerek gidebilir ya da evinize merdivenlerle çıkabilirsiniz.

■ Gün içerisinde aldığınız kalori miktarını azaltmanız da büyük önem arz etmektedir.

İster biberiye yağı ile nasıl zayıflanır deyin, isterseniz de kendinize zayıflamak için mucize etkiler gösteren farklı bir zayıflama yöntemi bulun, bulduğunuz yöntemi, biraz önce belirttiğimiz unsurlarla desteklemezseniz, ne kullanırsanız kullanın nasıl zayıflanır sorunuza yanıt alamazsınız. Dolayısı ile biberiye yağı ile zayıflama sürecinde de onu desteklemelisiniz.

İster selülitlerinizden kurtulmak, isterseniz de bölgesel zayıflama için biberiye yağı ile zayıflamayı seçin, bu süreçte hamileyseniz,kullanım öncesinde mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Bir başka detay da, cildinize uygulayacağınız bu yağa karşı alerjinizin olup olmadığını anlamaya çalışmaktır. Bunun için, biberiye yağı ile nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtlarını almadan önce, bileğinizin biraz daha yukarısına bir damla biberiye yağı damlatın ve sonrasında üzerini streç film ile kapatarak yarım saat bekleyin. Belirtilen sürenin sonunda bölgede herhangi bir renk değişimi varsa, biberiye yağı ile nasıl zayıflanır demekten vazgeçin; çünkü sizin bu yağa alerjiniz var demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.