Bacak İnceltme

Bacaklar Nasıl İncelir?

Bacaklar nasıl incelir ve bacaktan nasıl zayıflanır, Türk kadınlarının manken gibi görünmek adına, bacaklarının ince ve uzun görünmesini istemeleri sonucunda sordukları sorular arasında yer almaktadır. Aslında hedef sadece bacak inceltme kürü, bacak inceltme diyeti ya da bacak inceltme hareketleri de değildir. Türk toplumu olarak zayıflama diyetlerinden çok bölgesel zayıflamaya yöneliriz. Bu durumun sebebi ise aldığımız kiloları düzensiz almamızdan kaynaklanmaktadır. Söz konusu kilolar vücutta eşit bir dağılım göstermezler. Bu durumun nedeni biraz sağlıksız beslenme; biraz da hareketsiz yaşamdır ki bunun en açık göstergesi de aslında trafik yoğunluğu ve toplu taşıma araçlarının kalabalığıdır. Buna bir de asansörlü evlerin tercih edilme yoğunluğunu eklerseniz, neden bölgesel zayıflamaya ihtiyaç duyduğumuzu daha iyi anlarsınız. Ancak bizim bugünkü konumuz: bacaklar nasıl incelir ve bacaktan nasıl zayıflanır…

Bacak İnceltme Kürü

Bacaklar nasıl incelir ya da bacaktan nasıl zayıflanır diyen herkes bacak inceltme kürü uygulayabilir; ancak daha önce de sizlere sıklıkla belirtmiş olduğumuz gibi, ister bacak inceltme kürü, isterseniz de bacak inceltme diyeti uygulayın, besinler akıllı değildir ve nereye gidip inceltmeleri gerektiğini bulamazlar. Dolayısı ile bacak inceltme kürü için vereceğimiz tarifleri mutlaka bacak inceltme hareketleri ile birlikte uygulamalısınız.

Sizlere iki farklı bacak inceltme kürü aktaracağız. İlk olarak birinci kürümüzün malzemelerini listeleyelim:

* 1 tatlı kaşığı toz zencefil
* 1 tatlı kaşığı pul biber
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
* 50 gram yağsız lor peyniri
* 1 çay kaşığı çörek otu
* 1 tutam maydanoz

Bacaklar nasıl incelir dediğiniz noktada hazırlamanız gereken bacak inceltme kürü tarifine göre, bütün bu malzemeleri bir araya getirerek karıştırmalı ve ilk başlarda size tadı garip gelse de bir salata hazırlamalısınız. Unutmayın. damak tadı zamanla gelişir ve buna ek olarak, belirtmiş olduğumuz malzemelerin tamamı yağ yakma ve vücuttaki ödemi atma özelliğine sahip besinlerdir. Dolayısı ile bacaktan nasıl zayıflanır diyorsanız, hazırlayacağınız salatanın tadı konusunda biraz fedakarlık yapabilirsiniz. Zaman içerisinde zaten alışırsınız…

Bir diğer bacak inceltme kürü tarifi ise aynı zamanda bel inceltme kürü olarak da kullanılmaktadır. Eğer hem bel; hem de bacak bölgenizle ilgili problemleriniz varsa, bu kür ile birlikte bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Bu kür için gerekli malzemelerin listesi ise şu şekildedir:

* 1 diş sarımsak
* 1 bardak su
* 2 yemek kaşığı limon suyu
* 20 dal maydanoz

Bacak inceltme kürünü uygulamak için verdiğimiz malzemelerin tamamını blenderden geçirmek sureti ile her sabah kahvaltısından yarım saat önce hazırlamalı ve ardından da aç karna tüketmelisiniz. Ardı ardına 9 gün boyunca yapacağınız uygulamanın sonrasında 3 gün ara verip, bacak inceltme kürünü uygulamaya 9 gün boyunca yeniden devam edebilirsiniz. 3 günlük aralıklarla uygulayacağınız bacak inceltme kürünü bacak inceltme hareketleri ile desteklemeniz halinde elde edeceğiniz sonuç sizi çok mutlu edecek ve bacaktan nasıl zayıflanır sorunuzun yanıtına ulaşmış olacaksınız.

Bacak İnceltme Diyeti

Bacaklar nasıl incelir ve bacaktan nasıl zayıflanır sorusuna yanıt olarak verilen bacak inceltme diyeti için sizlere özel bir beslenme listesi vermek yerine işinizi kolaylaştırıp, beslenmenizde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Unutmayın ki bölgesel zayıflama; hatta bölgesel yağlanmanın önlenmesi için en dikkat edilmesi gereken konu sağlıklı beslenmek ve çok fazla hareket etmektir. Bu noktada bacak inceltme diyeti için dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

■ Sağlıklı beslenmenin en temel anahtarı az yemek; ama sık beslenmektir. Bunun için de günde en az 5 öğün beslenmelisiniz.

■ Günün 2 ara öğününde mutlaka, bacaklar nasıl incelir sorusuna ve genel olarak nasıl zayıflanır sorusuna yanıt olan yeşil çay tüketimi gerçekleştirmelisiniz. Ancak kalp ya da tansiyon probleminiz varsa mutlaka yeşil çay tüketmeye başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. İçeriğinde yüksek oranda kafein bulunduran yeşil çayın yağ yakma özelliği çok yüksektir.

■ Yüksek oranda tüketilen Karbonhidratlar vücutta yağ olarak birikir. Dolayısı ile karbonhidrat tüketimini abartmadan gerçekleştirmelisiniz.

■ Gün içerisinde tüketeceğiniz yağ ve şeker miktarını dengelemeli; mümkünse onlardan da olabildiğince uzak durmalısınız.

Bacak İnceltme Hareketleri

Bacaktan nasıl zayıflanır ya da bacaklar nasıl incelir sorusunun yanıtları arasında, şimdiye kadar vermiş olduğumuz tüm önerileri mutlaka bacak inceltme hareketleri ile desteklemelisiniz. Zaten sizlere biraz sonra aktaracağımız egzersizlerin tamamını evinizde rahatlıkla uygulayabilir ve böylece nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarını bulurken, bacaklarınızı sıkılaştırarak daha estetik görünmelerini de olanaklı hale getirebilirsiniz. Peki bacak inceltme hareketleri arasında neler yer alır?

■ Günde 50 kez, rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir bacak inceltme hareketi bulunmaktadır ki o da şu şekildedir: İlk olarak ayakta durmalı ve sırtınızı dik tutmalısınız. Sonrasında da kesinlikle sırtınızın dikliğini bozmadan, bacaklarınızı bükerek oturur pozisyona geçmeli ve ardından yeniden ayakta dik durduğunuz pozisyona gelmelisiniz.

■ Bacaklar nasıl incelir sorusuna yanıt olan bacak inceltme hareketlerinden bir diğeri de şu şekildedir: Yine ayakta dik durun ve iki elinizi iki yanınıza açın. Ardından sağ bacağınızı yana doğru açın. Sonrasında yana açtığınız bacağınızı yere indirip, ardından da öne ve arkaya doğru sallayın. Ve aynı hareketleri sol bacağınız için de tekrarlayın. Bu hareketi yoruluncaya kadar değil, dayanabileceğiniz miktarda yapın ki yağlarınız yanabilsin.

■ Bacaktan nasıl zayıflanır diyorsanız, ilk olarak bacaklarınızı iki yana açın ve ardından dizlerinizi hafif bir şekilde kırıp, topuklarınızın üzerine basarak bacaklarınızı birbirinden olabildiğince ayırın. Bu şekilde dayanabildiğiniz kadar durup tekrar ilk pozisyonunuza geri dönebilirsiniz. Bacak inceltme hareketleri arasında yer alan bu egzersizi günde 20 kez uygulayın.

■ Sert bir zemin üzerinde yere sırt üstü uzanıp bacaklarınızı yukarı doğru kaldırın. Ardından ellerinizi yere dik koyup destek alın ve sırtınızı da bacaklarınıza vereceğiniz ağırlıkla hafifçe yukarı doğru kaldırın. Bu hareketi günde 8 kez tekrarlayabilirsiniz.

■ Bacaklar nasıl incelir dediğiniz noktada,eğer sorununuz üst bacaklarınızda ise şu hareketi bacak inceltme hareketleri arasına ekleyebilirsiniz: Elinizi belinize koyup ayaklarınızı birleştirin. Sol tarafınıza doğru geniş bir adım atıp, sonra da o yöne doğru eğilin. Ayağa kaktığınızda diğer ayağınızı vücudunuzun çapraz yönüne doğru uzatın. Bu hareketi yaparken dengenizi korumayı ihmal etmeyin. Ve ardından aynı şeyi diğer tarafınıza dönerek tekrarlayın.

■ Bacaktan nasıl zayıflanır ve bacaklar nasıl incelir sorusunun yanıtları arasında yer alan bacak inceltme hareketlerinin sonuncusunda ise ayaklarınızı birleştirip, ardından da 45 derecelik açı ile açın. Sol ayağınızı yana doğru genişçe bir adımla açın ve hemen arkasından eğilin. Aynı hareketi diğer bacağınız için de yaparak toplamda günde 20 kez tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.