Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Nasıl Zayıflanır?

Bölgesel nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları Türk toplumunda sıklıkla aranmaktadır. Toplumumuzda kadınlar göbek ve basenlerinden; erkekler ise genellikle göbeklerinden kilo alırlar. Pek çok zayıf insan, biraz kilo almak; hatta belki de ideal kilosuna ulaşmak istediğinde, aldığı kilolar vücudunda eşit olarak dağılmaz ve genellikle belirli bölgelerde toplanır. Dolayısı ile bölgesel nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları ile sık olarak karşılaşırız. Biz de bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde bölgesel zayıflama kürleri, bölgesel zayıflama diyeti ile birlikte, bölgesel nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kilolar bazen vücudun belirli bölgelerinde yağ olarak toplanırlar. Bu bölgeler arasında göbek ve basen başta olmak üzere bacak ve kollardan da söz edilebilmektedir. Ve nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan diyetler ne kadar uygulansa ve hatta tartıdaki kilonuz ne kadar hafif çıksa da istediğiniz bölgeden zayıflayamayabilirsiniz. Tam da bu noktada devreye bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

Bölgesel zayıflama kürleri, bölgesel zayıflama diyeti ya da egzersizlerle, vücudun, zayıflaması istenen bölgesine baskı uygulanır ve sonunda başarıya da ulaşılır. Pek çok kişinin sandığının aksine bölgesel zayıflama sadece görsel açıdan değil, sağlık açısından da çok önemlidir. Çünkü kadın vücudunda %30, erkek vücudunda ise %25’ten fazla yağ bulunması, beraberinde pek çok sağlık sorununu da ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri son dönemlerde çok fazla tercih edilir olmuştur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel nasıl zayıflanır sorusunun en bilinen yanıtları arasında bölgesel zayıflama kürleri ve bölgesel zayıflama diyeti ile birlikte egzersizler yer almaktadır. Ancak bir de bölgesel zayıflama cihazları vardır ki soğuk lipoliz ve power plate isimli bu cihazlar, bölgesel zayıflamanın istendiği bölgeler için direkt olarak hedefe atış yaparlar.

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer alan ve belirli merkezlerde kullanılabilen bölgesel zayıflama cihazları ile genellikle zayıflaması istenen bölgedeki kan akışı belirli bir süreliğine durdurulur. Böylece bölgede bulunan yağların soğuması sağlanır. Soğuyan yağlar ise istenen bölgede zayıflamanın gözle görülür hale gelmesini olanaklı hale getirmiş olur.

Bölgesel nasıl zayıflanır diyen kişilerin egzersiz uygulamayı tercih etmeleri halinde, zayıflaması istenen bölgelere ağırlık verilerek çalışılır ve bu çalışmalardan sonuç alındığının ilk göstergesi ise egzersizlerin tamamlanmasının sonrasında bölgede karıncalanma gibi bir hareketlenmenin hissedilmesidir. Bu durum, yağların yakılmaya başlandığının en belirgin ilk işaretidir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer alan bölgesel zayıflama kürleri ve bölgesel zayıflama diyetlerinin uygulanması ile ise vücuda yağ yaktırma kapasitesine sahip besinlerin öncelikli olarak girişi sağlanır. Böylece nasıl zayıflanır diyen kişinin hem yiyip, hem de zayıflaması söz konusu olmuş olur.

Bölgesel Zayıflama Kürleri

■ Basen Eritme Kürü: Bölgesel nasıl zayıflanır diyen ve bölgesel zayıflama kürleri ile basenlerinizi eritmek istiyorsanız, yoğurtlu maden suyu kürünü tercih edebilirsiniz. Bunun için:

*1 bardak maden suyu
*3 kaşık yoğurt

Yukarıda vermiş olduğumuz malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın. Her gün yatmadan yarım saat önce bu karışımı tükettiğinizde, basenlerinizde gözle görülür bir erime olduğunu hissedeceksiniz.

■ Bacak Ve Göbek Eritme Kürü: Bacak eritme kürü ve göbek eritme kürü olarak bilinen limon ve pul biberli yoğurt kürü ile bölgesel nasıl zayıflanır sorunuza, göbek ve bacaklarınız için yanıt bulmuş olursunuz.

*4 kaşık yoğurt
*1 kaşık pul biber
*Yarım limon suyu

İster bacak eritme kürü, ister göbek eritme kürü olarak fark etmeksizin, yukarıdaki malzemeleri her gün yatmadan önce bir kase içerisinde karıştırın ve tüketin. Düzenli olarak iki hafta uyguladıktan sonra sonuçları görmek sizi ayna karşısında mutlu edecektir.

■ Göbek Ve Bacak Eritme Kürü: Bir diğer göbek eritme kürü ya da bacak eritme küründe ise tarçın ve sütten yararlanılmaktadır. Kullanmanız gereken malzemeler bu aşamada şu şekildedir:

*Yarım çay kaşığı tarçın
*1 bardak yağsız süt

Sütün içerisine tarçını karıştırarak hazırlayacağınız bölgesel zayıflama kürlerinden olan sütlü tarçın kürünü, bir bardak yatmadan 3 saat önce, bir bardak ise yatmadan önce tüketin. Ancak hem bölgesel nasıl zayıflanır deyip, hem de kansızlık problemi yaşıyorsanız, bölgesel zayıflama kürleri arasında yer alan bu karışımı kullanmayın.

Bölgesel Zayıflama Diyeti

Günlük olarak uygulamanız gereken ve 5 gün süren bölgesel zayıflama diyeti için kullanmanız gereken liste şu şekildedir:

1. Gün:

Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli
Kuşluk Vakti: 1 tane yeşil elma
Öğle Yemeği: 1porsiyon muzlu müsli
İkindi: 1 avuç kuru üzüm
Akşam Yemeği 1 tane mevsim meyvesi, bol limonlu yeşil salata, bir parçaızgara göğüs ya da tavuk kanat

2. Gün:

Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli
Kuşluk Vakti. 1 tane yeşil elma
Öğle Yemeği: 1 porsiyon muzlu müsli
İkindi: 1 avuç kuru üzüm
Akşam Yemeği: Havuçlu ve domatesli salata ile birlikte, 2 yumurtadan yapılmış omlet

3. Gün:

Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli
Kuşluk Vakti: 1 tane yeşil elma
Öğle Yemeği: 1 porsiyon muzlu müsli
İkindi: 1 avuç kuru üzüm
Akşam Yemeği: 1 tane mevsim meyvesi, yarım paket spagetti

4. Gün:

Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli
Kuşluk Vakti: 1 tane yeşil elma
Öğle Yemeği: 1 porsiyon muzlu müsli
İkindi: 1 avuç kuru üzüm
Akşam Yemeği: Haşlanmış sebzelerle birlikte bir parça haşlanmış tavuk eti

5. Gün:

Kahvaltı: 1 porsiyon muzlu müsli
Kuşluk Vakti: 1 tane yeşil elma
Öğle Yemeği: 1 porsiyon muzlu müsli
İkindi: 1 avuç kuru üzüm
Akşam Yemeği. 1 tane mevsim meyvesi, 1 tane haşlanmış yumurta ve ton balıklı yeşil salata

Bölgesel nasıl zayıflanır dediğiniz noktada uygulayacağınız bölgesel zayıflama kürleri ve bölgesel zayıflama diyetine ek olarak bölgesel zayıflama egzersizleri uygularsanız, istediğiniz sonuçlara kısa zamanda ulaşmanız için hiç bir engeliniz kalmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.