Basenden Nasıl Zayıflanır?

Basenler Nasıl incelir

Basenden nasıl zayıflanır, Türk kadınlarının genel olarak sordukları nasıl zayıflanır sorusunun eş anlamlısı gibidir. Çok zayıf kadınların bile basenler nasıl incelir dediklerini duyabilirsiniz. Ve işin garip tarafı, daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bölgesel nasıl zayıflanır sorusuna yanıt bulmak oldukça zordur. Bölgesel zayıflama adına, genel olarak vücut yağlarının eritilmesi gerekir ki, incelmesi istenen bölgedeki yağlar da arada eriyen diğer yağlarla birlikte kaynasın. Peki bu noktada yapabilecekleriniz arasında nelerden söz edebiliriz?

Basenden nasıl zayıflanır ya da basenler nasıl incelir sorusunun yanıtlarından önce, bölgesel zayıflama için dikkat edilmesi gereken beslenme kurallarını maddeler halinde sıralamak istersek:

■ Gün içerisinde, öncekine göre daha az kalori almalısınız. Bunun için, düşük kalorili besinleri yüksek kalorili besinlere tercih etmelisiniz.

■ Şekerli ve gazlı içecekler ve alkol tüketmek yerine su içmeyi tercih edin. Sade suyun bu içeceklerin yerini doldurmadığını düşünüyorsanız, suyu meyve ve limon dilimleri ile tatlandırabilirsiniz.

■ Kurabiye, bisküvi ve pasta gibi atıştırmalıkların yerini meyvelerle değiştirin.

■ Süt ve süt ürünlerinde tam yağlı olanları değil, az yağlı olanları kullanmayı tercih edin.

■ Meyve, sebze, yağsız et, tam tahıllı besin tüketimini tercih edin.

■ Yüzme, koşu, bisiklete binmek ve yürüyüş gibi kardiyo egzersizlerle kalorilerinizi yakarken kaslarınızı kaybetmemek için ağırlık çalışmaları ve mekik hareketleri yapın.

Basenden nasıl zayıflanır ve basenler nasıl incelir dediğiniz noktada bu hususlara dikkat edip, sonrasında da basen eritme hareketleri yaparak, vücudunuzdan gidecek olan yağların istediğiniz bölgelerden atılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Peki nasıl zayıflanır diyen biri, hangi basen eritme hareketlerini yapmalıdır? İşte basenden nasıl zayıflanır ve basenler nasıl incelir sorularının yanıtları:

Basenler Nasıl İncelir?

■ Basenden nasıl zayıflanır dediğiniz noktada kesinlikle yürüyüş yapmalı ve bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmalısınız. Yürüyüş bir kardiyo egzersizdir ve nasıl zayıflanır diyen herkes tarafından uygulanması gerekir. Ancak bunun yanında, bacaklardaki kan dolaşımını hızlandırarak basen eritme hareketleri arasında yer alması adına günde en az 40 dakika yapılması gerektiği de unutulmamalıdır.

■ Basen eritme hareketlerinden bir diğeri de pilates topu ile yapılan egzersizlerdir. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz pilates topu egzersizlerinin öncesinde mutlaka germe, esnetme ve ısınma hareketlerini uygulayarak vücudunuzu pilatese hazırlamalısınız. Ve sadece basen eritme hareketlerini yapıp egzersizi bırakmamalısınız; aksi halde vücut metabolizmanızda şaşmalar olacaktır. Vücudunuz tüm bölgelerden yağ yakmaya odaklı bir metabolizmaya sahiptir. Basenden nasıl zayıflanır dediğiniz noktada onu kesinlikle şaşırtmamalısınız.

■ Basenler nasıl incelir sorusunun yanıtları arasında sağlıklı beslenmenin yer aldığından biraz önce söz etmiştik. Bu noktaya bir kez daha değinir ve bir kaç öneride daha bulunmak istersek:
* Uskumru, ringa ve somon gibi balıkları tüketmeyi tercih edin. Bu balıkların içeriklerinde kendi yağ asitleri bulunmakta olup, tüketildiklerinde de vücutta depo edilmezler.
* Kafeinli yiyecek ve içeceklerden uzak durun; çünkü tüketildikleri an itibari ile gidip basen ve kalçalara yerleşir; hem basen yağlanmasına, hem de selülite neden olurlar.
* Yağ yakma özelliği bulunduğu için yeşil çay tüketimine ağırlık verin. Ancak bunu, herhangi bir kalp ya da tansiyon probleminiz varsa, doktorunuza danışmadan kesinlikle yapmayın.
* Yağ, şeker ve un üçlüsünün tüketiminden uzak durun. Bu besinler vücutta yağ olarak depolanırlar.
Basenden nasıl zayıflanır diyorsanız mutlaka yanlış beslenme teknikleri uyguluyorsunuz demektir. Sağlıklı beslenmeyi kendiniz için yaşam tarzı haline getirin.

■ Kardiyo egzersizler arasında yer alan yüzme, basen eritme hareketleri arasında da yer almakta, tüm vücutla aynı anda basenleri de çalıştırarak, bu bölgedeki yağların erimesine, kasların sıkılaşmasına ve vücut dolaşımının düzenli ve sağlıklı olmasına destek vermektedir. Yaz aylarında denizde yüzebilirsiniz ancak kış aylarında da hizmet veren temiz, kapalı havuzlar bulunmaktadır. Basenden nasıl zayıflanır diyorsanız bu havuzlardan birine kaydolabilirsiniz.

Basenden Nasıl Kilo Verilir?

■ Basenler nasıl incelir ve basenden nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında da, genel olarak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer alan bol su tüketiminden söz edilmektedir. Su içmezseniz, basen eritme hareketlerini ne denli sık uygularsanız uygulayın başarılı olamazsınız. Çünkü su, vücudun dolaşım ve metabolizmasını hızlandırdığı gibi, aynı şeyi basenler için de yapmaktadır. Dolayısı ile günde en az 8 bardak su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

■ Spinning, basenden nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında yer almakla kalmaz, sizi sosyalleştirir ve moral motivasyon kaynağı basen eritme hareketleri arasında yer alır. Çünkü, her ne kadar başlangıç aşamasında zor gibi gelse de toplu olarak yapılan bu etkinliğin, müzik eşliğinde bisiklette çevrilen pedal ile tamamlanması, sizin hem basen; hem de karın kaslarınızın çalışmasına önemli katkılarda bulunacaktır.

■ Basenden nasıl zayıflanır sorusunun yanıtları arasında seçilen kıyafetlerin de büyük önemi bulunmaktadır. Genellikle nasıl zayıflanır diyen kadınlar, vücutlarının beğenmedikleri bölgelerini örten kıyafetler kullanmayı tercih ederler. Bunu dışarıya karşı yaparlar ama, bir yerde kendi içlerini de rahatlatmış olur ve fazla kiloları ile yaşamaya alışmış bir halde yaşamlarına devam ederler. Siz bu hataya düşmeyin. Basenler nasıl incelir diyorsanız, bırakın kıyafetlerinizden görünsünler ve herkes sizin nasıl başarılı bir sonuç elde ettiğinize inanamasın.

■ Basenden nasıl zayıflanır sorusunun son yanıtı ise tüm bu uygulamaları istikrarlı bir şekilde devam ettirmenizin gerekliliği. Başaracağınıza inanmalı ve önerilerimizi anlık olarak değil, yaşam tarzı olarak uygulamalısınız. Aksi halde bir haftalım süreçte 2 gram incelteceğiniz basenlerinize sonrasında 5 gram aldırabilirsiniz. Bu nedenle kendiniz için en uygun önerileri seçip, onları hayat tarzınız haline getirin.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası