Zayıflama Yolları

1 Haftada Nasıl Zayıflanır?

1 haftada nasıl zayıflanır, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt bulmaya çalışan kişilerin, hedeflerine kısa zamanda ulaşmak adına sordukları sorular arasında sıklıkla yer alır. 1 haftada zayıflama amacını gerçekleştirip, ardından da hayatlarına kaldıkları yerden devam etmek isterler. Ancak bu doğru bir hedef değildir; şöyle ki, 1 haftada zayıflama amaç olursa, sonrasında verilen kiloların geri alınması söz konusu olur. Çünkü yapılan diyetin, zayıflamak isteyenler tarafından yaşam tarzı haline getirilmesi gerekmektedir. Peki o halde 1 haftada zayıflamanın en kolay yolu nedir? Bu noktada sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Bir Haftada Nasıl Zayıflanır başlıklı yazımızı da gözden geçirebilirsiniz.

1 Haftada Zayıflama Mümkün Mü?

1 haftada nasıl zayıflanır diyenler için 1 haftada zayıflamanın elbette ki mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Ancak zayıflamadan kastın ne kadar olduğu çok önemlidir. Örneğin 1 haftada 5 ya da10 kilo zayıflanmaz. Zayıflansa da verilen kilolar su ve kaslardan gider. Nasıl zayıflanır diyenlerin hedefi ise yağ kaybı yaşamak olmalıdır. Dolayısı ile amaca ulaşabilecek bir 1 haftada zayıflama sonucunda verilmesi gereken kilo miktarı 1/2 – 1 kg aralığındadır.

Dünya Sağlık Örgütü dahi 1 haftada nasıl zayıflanır diyenlere, aylık olarak maksimum 6 kilo verilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu ise şu anlama gelir: 1haftada zayıflama ile haftada en fazla 1.2 kilo verebilirsiniz. Aksi halde verdiğiniz kiloları kısa zamanda geri almakla kalmaz; beraberinde pek çok sağlık sorunu ile de karşı karşıya kalırsınız.

Peki hal böyleyse, ameliyata girecek olanlar nasıl hızlı bir şekilde zayıflatılıyor? 1 haftada nasıl zayıflanır sorusuna, onlara uygulanan yöntemlerle yanıt aramaya çalışsak…? Ne yazık ki bu durum, ameliyata girecek olanların, alacakları anesteziden daha az etkilenmeleri adına sağlanıyor ve onlara özel diyet programları, dahiliye, endokrinoloji, psikolog ve diyetisyen olarak uzmanlık elde etmiş kişiler tarafından, nasıl zayıflanır diyen kişiyi gözetim altında tutmak sureti ile hazırlanıyor.

Aslında 1 haftada nasıl zayıflanır diyen herkesin, uygulayacağı diyet programını diyetisyenine, kendine özel olarak hazırlatması gerekiyor. Çünkü herkesin metabolizması bir diğerinden farklı çalışıyor. Ve bunun yanında, internet üzerinde yaygın olarak bulabileceğiniz 1 haftada 5 kilo verdiren diyet ya da 1 haftada 10 kilo verdiren diyet programları işe yarasaydı, etrafınızda gördüğünüz herkes manken gibi olurdu. Çünkü emin olun ki herkes, bu diyetleri en az bir kere deniyor ve başarı elde edemeyince de psikolojik açıdan kendini kötü hissediyor.

1 Haftada Zayıflamanın En Kolay Yolu

1 haftada zayıflamanın çok hızlı olmamasının gerekliliğini bilsek de, zaman zaman buna çok fazla ihtiyaç duyabiliriz. Düğün ya da nişan olur, özel bir gün olur, ya da tatile gitmemiz gerekir… İşte bu gibi zamanlarda da denenmesi gereken şey, 1 haftada zayıflamanın en kolay yolunu bulmak ama onun en sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaya çalışmaktır ki bu noktada Bikini Diyeti önerilebilir. Hedefe daha yakındır ve 1 haftada 4 kilo verdiren diyetler arasında yer alır.

Genel olarak bakıldığında bikini diyetinin 1 hafta değil, 1ay boyunca düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Ama siz 1 haftada nasıl zayıflanır dediğiniz noktada, işe bikini diyetinin ilk haftasını uygulayarak başlayabilirsiniz. Günlük 1.500 kalori içeren ve egzersiz ile birlikte bol sıvı tüketilerek desteklenmesi gereken bikini diyeti listesini sizlerle hemen paylaşalım…

Bikini Diyeti Listesi

Kahvaltı:

■ 1 avuç ceviz ya da 1 dilim kızartılmış kepek ekmeği
■ 1 kase doğranmış brokoli ve 2 yumurta ile hazırlanmış omlet (İsteğe göre üzerine bir avuç lor peyniri de ekleyebilirsiniz.)

Öğle Yemeği:

■ 1 fincan yeşil çay
■ Nohut salatası

Akşam Yemeği:

■ 1 kase roka ve marul salatası
■ Izgara somon balığı ya da ızgara tavuk
■ 1 kase haşlanmış kahverengi pirinç

1 haftada nasıl zayıflanır dediğiniz noktada, egzersizler, bol su tüketimi ve yeşil çay ile birlikte form çayları ile destekleyeceğiniz bikini diyetini düzenli bir şekilde 1 hafta boyunca uygulamalısınız. Bu diyeti 1 haftada zayıflamanın en kolay yolu olarak değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.