Bacaklar Nasıl İncelir Diyenler İçin Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacaklar nasıl incelir diyenler için yazımız içerisinde, bacak inceltme hareketleri, ve bacak inceltme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bacaklar nasıl incelir diyenlerin gerçekleştirecekleri bacak inceltme hareketleri, ve bacak inceltme egzersizleri öncesinde ortalama 25 dakika ısınmaları gerektiğini de belirtmemiz gerekmektedir. Aslında, bacaklar nasıl incelir sorusunun yanıtları hiç de zor değildir…


Bacaklar nasıl incelir diyenler için öncelikli olarak, bacak inceltme hareketleri, ve bacak inceltme egzersizleri arasında yer alan çömelme hareketi, ya da çömelme egzersizinden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun için çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmamalısınız. İlk önce ayakta dik durmalı; ve sonrasında bacaklarınızı omuzlarınızın hizasında açmanız gerekmektedir. Daha sonra ise yavaş bir şekilde çömelmelisiniz. Çömelme egzersizi sırasında karnın içerde, sırtın ise dik olması gerekmektedir. Dizlerin ayak parmaklarını geçmeyecek hizada kalması gerekir. Çömelme egzersizinde birden altıya kadar yavaş yavaş saymalı, sonrasında yeniden ayağa yavaş bir şekilde kalkmalısınız. Çömelme egzersizi, ya da çömelme hareketinin gün içerisinde on sefere kadar tekrarlanabileceğini, ve bunun yanında, istenilirse ağırlık kullanımının da gerçekleştirilebileceğini belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.
Bacaklar nasıl incelir diyenler, bacakları inceltme hareketleri, ve bacakları inceltme egzersizleri arasında yer alan şu uygulamayı da gerçekleştirebilirler: Step yapılabilecek bir platform üzerine yatılmalı, kalçalar ise step tahtasının kenarlarına denk gelmelidir. Bu şekilde bacakların yukarıya doğru kaldırılması, birden altıya kadar sayılıp yeniden aşağıya indirilmesi gerekmektedir. Bacaklar nasıl incelir diyen kişiler gün içerisinde on sefer bu hareketi tekrarlayabilirler.
Bacak inceltme egzersizlerinden bir diğeri de şu şekilde yapılmaktadır: öncesinde bacaklar omuz hizasında açılır, daha sonra da sol bacak yere doğru bükülürken, sağ bacak arkaya doğru itilir. Bu sırada sol dizin yere doksan derecelik açı uygulaması gerekmektedir. Bu hareketin uygulandığı sırada karnın içerde, sırtın ise dik olması gerektiği bilinmelidir. Daha sonra ayağa kalkılarak aynı hareket bu sefer de sağ bacak için uygulanmalıdır. Her iki bacak için bu hareketin gün içerisinde on sefer tekrarlanması gerekmektedir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası