Bel inceltme

Bel İnceltici Hareketler Ve Bel İnceltme Egzersizleri

Bu yazımızda sizlere bel inceltici hareketlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bel inceltme hareketleri, ve bel inceltme egzersizleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızdan destek alabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bel inceltici hareketler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, gelin bel inceltme hareketleri, ve bel inceltme egzersizlerine birlikte bakalım:

Bel inceltici hareketlerin ilkini sizlere şu şekilde anlatabiliriz: Öncelikli olarak ayakta dik durmanız, ve kollarınızı başınızın üzerine kaldırmanız gerekmektedir. Sonrasında ise, vücudunuzun üst kısmını rahat bırakarak yere doğru eğilmeniz gerekmektedir. Vücudunuzu kalçadan itibaren eğmeli, ancak yere dokunmayı düşünmemelisiniz. Eğilmiş vaziyette iken, kendinizi sıkmamaya dikkat ederek dizlerinizi yavaş bir şekilde bükmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise, başınızın üzerinde bulunan kollarınızı öne doğru uzatmanız gerekmektedir. Kollarınız önde uzanmış vaziyette ilen, yavaşça doğrularak başlangıçtaki pozisyonunuzu almanız gerekmektedir. Bel inceltme hareketleri arasında yer alan bu uygulamayı, yavaş bir şekilde, ardı ardına on sefer tekrarlamanız gerekmektedir.
Bel inceltme egzersizlerinden bir diğerini ise şu şekilde anlatmalıyız: Öncelikli olarak, bel inceltici hareketler arasında yer alan bu uygulamayı gerçekleştirmek için bir sert sandalye bulmanız gerekmektedir. Sandalyenin arkası dik olmalı, ve arkada aynı zamanda aralıklar bulunmalıdır. Bu sandalyeye oturmanızın sonrasında elleriniz ile de sandalyenin oturak kısmını tutmanız; ve kendinizi olabildiğince geri çekmeniz gerekmektedir. Bu pozisyonda iken, sağ bacağınızı olabildiğince düz bir şekilde yukarı kaldırmalı; ve bir öne, bir de arkaya olacak şekilde toplam on sefer, her iki yöne de hareket ettirmelisiniz. On seferlik döngüyü tamamlamanızın sonrasında sağ bacağınızı indirerek sol bacağınızı dik bir şekilde yukarı kaldırmalı, ve aynı şekilde on sefer onu da hem öne; hem de arkaya hareket ettirmelisiniz. Bunun sonrasında sol bacağınızı da yere indirmeniz gerekmektedir. Ardından da, her iki bacağınızı birden yukarı kaldırmalı; ve, ikisini aynı anda on sefer, hem öne; hem de arkaya sallamalısınız; bu hareketi yaparken sandalyenin oturağını ellerinizle çok sıkı tutmanız gerektiğini ise kesinlikle unutmamalısınız.
Bel inceltme hareketleri arasında vereceğimiz bel inceltici egzersizlerin sonuncusu ise şu şekildedir: Öncelikli olarak bacaklarınızı çok fazla olmamak kaydı ile ayırmalısınız. Sonrasında ise çömelir pozisyonu almalısınız. Kollarınızı bacaklarınızın arasından geçirmeli, ve ellerinizi yere değirmelisiniz. Bu şekilde iken dizlerinizi oynatmak sureti ile, kalçalarınızı, bir yukarı, bir de aşağı olmak kaydı ile toplam on sefer, her iki tarafa da hareket ettirmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.