Kalça Eritme

Basenler Nasıl İncelir Diyenler İçin Basen Eritmenin Yolları

Basenler nasıl incelir ya da basenden nasıl zayıflanır sorularının yanıtları arasında yer alan basen eritmenin yollarını siz de merak ediyorsanız hiç panik yapmayın; sadece klasik bir Türk kadınısınız. Toplumumuzun geneli ne yazık ki sizin gibi, bir türlü erimeyen basenlerinden şikayetçi. Koronavirüs dolayısı ile evlerimizde kapalı kaldığımız bugünlerde yeteri kadar hareket etmediğimiz için, bu dönemde basen eritmenin yollarını uygulamanın zor olduğunu düşünebilirsiniz de… Ancak bu konuda da yalnız değilsiniz. İlerleyen bölümlerde alacağınız basenler nasıl incelir ya da basenden nasıl zayıflanır sorularının yanıtlarını ev ortamınızda dahi rahatlıkla ve zorlanmadan uygulayabileceksiniz. O halde sizi daha fazla meraklandırmayalım.

Basenden Nasıl Zayıflanır?

■ Basenler nasıl incelir sorusunun ilk yanıtı, nasıl zayıflanır sorusuna yanıt arayan herkesin uygulaması gereken bir detay olan, gün içerisinde bol su içme gerekliliğidir. Gün içerisinde en az 8 bardak su içmezseniz, vücudunuzun su gereksinimini karşılayamaz ve dolayısı ile dolaşımı hızlandıran etkisinden kesinlikle yararlanamazsınız. Bölgesel zayıflamada ise esas olan nokta vücudun dolaşım hızını ve metabolizma hızını arttırmaktır. Bu noktada günlük 8 bardak suyu, vücudunuzun ihtiyacını karşılamak için içmeli; fazlasını ise basen eritmenin yollarından ilkini uygulamak adına tüketmelisiniz. Bu detaylı bilgiye sahip olduğunuza göre, size ne kadar su içmeniz gerektiği hakkında fikir beyanında bulunmamıza gerek yok. Ancak suyu, gün içerisinde eşit aralıklara bölerek içmeniz halinde istediğiniz faydasından yararlanabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim. Akşam yatmadan önce 6 bardak su içmek size bir kazanım sağlamaz.

■ Basenden nasıl zayıflanır sorusunun bir diğer yanıtı da düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Kardiyo egzersizler arasında yer alan yüzme ve bisiklete binme, basen eritmenin yolları arasında sayılırken, aynı zamanda vücudunuzun sıkılaşmasına da destek olur; çünkü tüm vücut için hareket hali söz konusudur. Ancak bu egzersizleri yaparken vücuttan kas kaybı yaşamamak adına ağırlık çalışmaları da yapmayı ya da mekik hareketleri uygulamayı unutmamalısınız.

■ Evinize bir masaj aleti alarak, basenlerinize uygulayacağınız bölgesel masajlar sayesinde de basenler nasıl incelir sorunuzun yanıtlarından birine ulaşmış olursunuz. Masaj yaptırmak için mutlaka bir merkeze gitmeniz gerektiği düşüncesinden de böylece kurtulmuş olursunuz. Malum Koronavirüs dolayısı ile evdeyiz ve siz kendi şartlarınızla basenler nasıl incelir sorunuza rahatlıkla yanıt üretebilirsiniz.

■ Basenden nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarından söz ederken mutlaka tuz tüketimini azaltmanız gerektiğini de hatırlatalım. Vücutta ödem toplanmasına neden olan tuz, sadece basen eritmenin değil, genel olarak nasıl zayıflanır sorusunun yanıtlarına engel olan besinlerdendir.

Basen Eritmenin Yolları

■ Basenler nasıl incelir diyor ve aynı zamanda masa başı bir işte çalışıyorsanız, kesinlikle merdiven çıkmayı ve yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. İşiniz dolayısı ile masa başında hareketsiz zaman geçirmeniz gayet normal olup, bu durumu telafi etmenizin gerekliliği ise kesinlikle unutulmamalıdır.

■ Basen eritme hareketlerini, basenler nasıl incelir dediğiniz anda mutlaka haftanın en az 2 günü uygulamalısınız. Bununla birlikte ne kadar fazla uygulama yaparsanız da amacınıza o denli çabuk ulaşacağınızı unutmayın. Ayrıca basenlerinizi daha az ortaya çıkartan kıyafetler kullanmayı da tercih ederek gönlünüzü rahatlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.