Kol İnceltme

Kol İnceltme Egzersizleri Ve Kolları İncelten Hareketler

Bu yazımızda sizlere, kol inceltme hareketleri, ve kol inceltme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kolları incelten hareketler arasında vereceğimiz bu öneriler ile, özellikle de kolların üst kısımlarını kolay bir şekilde inceltebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, sizlere fazla zaman kaybettirmeyelim, ve kol inceltme hareketleri, ve kol inceltme egzersizlerine birlikte bakalım, kolları incelten hareketleri öğrenelim:

Kol inceltme hareketleri arasında ilk olarak şunu denemelisiniz: kollarınızı düz bir şekilde aşağı doğru sarkıtmalı, ve sonrasında da, dışa doğru açarak yavaş yavaş yukarı doğru kaldırmalı; ve ellerinizi başınızın üzerinde birleştirmelisiniz. Bunun sonrasında se başınızın üzerinde ters çevirdiğiniz ellerinizi, yavaş bir şekilde, dik olarak aşağı uzatmalı, ve başladığınız pozisyona geri dönmelisiniz. Kol incelten egzersizler arasında yer alan bu uygulamayı ardı ardına on sefer tekrarlamanız gerekmektedir.
Kolları incelten hareketlerden bir diğerini ise şu şekilde aktarabiliriz: öncelikli olarak kollarınızı dik bir şekilde yanlardan aşağıya uzatmanız gerekmektedir. Daha sonra ise kollarınızı yavaş yavaş yukarı kaldırmalı, ve başınızın üzerinde, avuçlarınızı birbirine dönük şekilde tutmalısınız. Her iki elinizin arasında 12 santim mesafe bulunmalı. Daha sonra ellerinizi arkanızdaki duvara doğru çevirmelisiniz. Bunun sonrasında ise, yukarıda asılı bir ağırlığın iplerini elinize almış gibi ellerinizi yumruk yapmalı, sonrasında da o ağırlıkları aşağıya doğru indiriyormuş gibi ellerinizi omuz hizasına doğru yumruk şeklinde getirmelisiniz. Bu hizaya gelen ellerinizi daha sonra yeniden yukarıya kaldırmalısınız, ancak kaldırma işlemini de yine yumruk şeklinde, ve elinizde ağırlık varmış gibi ağır bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu hareketi ardı ardına on sefer tekrarlamanız önerilmektedir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.