Obezite

Şişmanlık Genetik Midir? Genetik Şişmanlık İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizlere, şişmanlık genetik mi; ve şişmanlık genetik midir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Şişmanlık genetik ile ne kadar bağlantılıdır, bu sorunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde şişmanlık genetik ilişkisini, ve şişmanlık genetik mi; ya da şişmanlık genetik midir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde anlatmaya başlayalım:

Şişmanlık genetik mi? Şişmanlık genetik midir? Genetik şişmanlık arasındaki bağlantının ispatlanmasının üzerinden çok uzun bir zaman geçmiştir. Eğer bir kişinin annesi, ya da babası, veya her ikisi de şişman iseler, genetik şişmanlık devreye girmekte, ve kişi %35 – %60 oranları arasında şişman olmaktadır ki bu oranın zaten çok yüksek bir oran olduğu da hepimiz tarafından bilinmektedir.
Eğer ki bir kişinin annesinde şeker hastalığı sorunu var ise, o kişinin erişkinlikte, şişmanlık ile başı oldukça büyük dertlere girecek demektir. Eğer annemiz de babamız da şişman ise, bizim de şişman olma olasılığımız %80 kadardır; ve oldukça da fazladır. Annemiz ya da babamızın kilosu normal ise şişman olma riskimizin sadece %10 olduğunu da bilmemiz gerekmektedir. Eğer, ya annemiz; ya da babamızın kilosu fazla ise, genetik şişmanlık bizi sadece %40 oranında etkileyecektir.
Şişmanlık genetik mi, şişmanlık genetik midir gibi soruların yanıtlarından söz ederken, anne, ya da babamızdan aldığımız bazı bozuk genler dolayısı ile de genetik şişmanlık yaşayabileceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.