Selülit Tedavisi

Evde Yapılabilecek Selülit Egzersizlerine Öneriler

doğal yöntemlerle selülit tedavisiBu yazımızda sizlere, evde selülit nasıl yok edilir sorusunun yanıtları arasında yer alan, evde yapılacak selülit egzersizleri ile birlikte, evde yapılabilecek selülit egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde selülit nasıl yok edilir diyorsanız; ve evde yapılacak selülit egzersizleri ile birlikte, evde yapılabilecek selülit egzersizlerini öğrenmek isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir problem olan selülit, evde yapılabilecek selülit egzersizleri ile ilk başlangıç döneminde, ya da başlamadan önce engellenebilecek bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağ tüketiminin azaltılması ile gerçekleştirilen bir diyetin yanısıra, evde yapılacak selülit egzersizleri sayesinde, sağlıklı bir dolaşım mekanizmasına kavuşabilecek olan vücut, kasların da hareket etmesi ile birlikte, lenf akışını olanaklı hale getireceğinden, evde selülit nasıl yok edilir sorusunun yanıtı etkin bir şekilde verilebilir.
Evde yapılabilecek selülit egzersizlerinden söz etmeden önce belirtelim ki: eğer herhangi bir bel sağlığı probleminiz varsa, siz, bu egzersizleri uygulamak için daha dikkatli olmak durumundasınız demektir. Yapacağınız yanlış bir hareket, ne yazık ki istenmeyen sakatlıklara neden olabilmektedir. Şimdi dilerseniz, evde selülit nasıl yok edilir diyenler için, evde yapılacak selülit egzersizlerini anlatmaya başlayalım:
İlk önerimizi haftanın üç günü uygulamanız gerekmektedir. İlk gün, her iki bacağınız için sekizer kere uygulamanız gereken egzersizi, ikinci gün on, üçüncü gün ise 12 sefer uygulamanız gerekmektedir. Yapmanız gereken işlem ise şudur: Sert bir yere yatmak kaydı ile, elinizi başınızın üzerinde birleştirip, isterseniz elinize bir de top alarak, öncelikle sağ bacağınızı, sonrasında sol bacağınızı havaya, ve kendi yönüne doğru sıra ile kaldırmalı, ve indirmelisiniz. Hareketlerinizin yavaş olması ise büyük önem taşımaktadır.
Bir diğer öneri ise, yine haftanın üç günü uygulanması kaydı ile, ayakta durarak uygulanmaktadır. İlk olarak bacakların omuz genişliğinde açılması gerekmektedir. Sonrasında, nefes alırken sağ bacağınızı sağa doğru kaldırmalı, ancak bu esnada belinizi dik tutmalısınız, sonrasında ise aynı işlemi sol bacağınız için gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu egzersizi haftanın üç günü, ilk egzersizde olduğu gibi, ilk gün sekiz, sonrasında 10, daha sonra ise 12 sefer uygulamanız gerekecektir. Nefes alırken bacağınızı kaldırmayı, verirken indirmeyi, ve bunun yanında, ağırlığın tamamını basenlerinize vermeye dikkat etmeyi de unutmamalısınız.
Son egzersiz için ise, yüz üstü, sert bir yere yatmanız gerekmektedir. Ellerinizi başınızın üzerinde birleştirmeli, ve sonrasında sırası ile bacaklarınızı, doksan derece olacak şekilde yukarı kaldırmalısınız. Bu uygulamayı her iki bacağınız için de sekiz kere yapmanız yeterli olacaktır; fakat unutmamanız gereken detay, tüm ağırlığı basenlere vermenizin gerekliliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.