Selülit Tedavisi

Selülit Giderici Yaz Detoksu

Bu yazımızda sizlere yaz detoksu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Yaz detoksu nasıl yapılır sorusunun yanıtını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Yaz detoksu ile selülitlerinizden de kurtularak sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemiş olacaksınız. Peki yaz detoksu nasıl yapılırsa selülit giderici etkisi olur, ve selülit tedavisine katkıda bulunur? İşte yaz detoksu ile ilgili bilmeniz gereken bir kaç detay:

Selülit giderici olarak yaz detoksundan yararlanmayı düşünüyorsanız, öncelikle düzenli uyumanız gerektiğini bilmelisiniz, bol bol dinlenmek, yaz detoksunun en önemli adımları arasında yer almaktadır.
Selülit tedavisinde, selülit giderici olarak yaz detoksundan yararlanmayı düşünüyorsanız, gün içerisinde mümkün olduğunca çok hareket etmeniz gerektiğini, ve olabildiğince çok temiz havada bulunmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Temiz hava elbette açık hava anlamına gelmektedir.
Yaz detoksunda bol miktarda su içmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Yaz detoksu demek, bol miktarda; ortalama iki ya da üç litre su içmek anlamına gelmektedir, vücudunuzun hassas su dengesini bozmamak adına, içeceğiniz suyun susamadan önce içilmesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
Selülit giderici bir yaz detoksu uygularken şunu da unutmamalısınız ki: her içtiğiniz sıvı su yerine geçmemektedir. Kahve, çay, gazlı içecekler, alkollü içecekler… su ihtiyacınızı karşılayan içecekler arasında yer almamaktadır. Bunun yanında, meyvelerin içeriklerindeki sular, taze sıkılmış meyve suları, ya da ayran, sizin su gereksiniminizi karşılayabilecek içecekler arasında sayılmaktadır. Mümkün olduğunca az kahvenin, çayın, gazlı içecek, ve alkolün yaz detoksundan uzak tutulması gerekmektedir.
Yaz detoksunun dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntısı da gün içerisinde on ya da on beş dakikanın güneş ışığına direk maruz kalmaya ayrılmasıdır. Bu sayede vücudunuz D vitamini eksikliğine maruz kalmayacaktır.
Yaz detoksunda kahvaltıya çok büyük önem vermeniz gerekmektedir. Geceden beri aç kalan vücudunuzda kan şekerinin dengelenmesi, ve bununla birlikte vücudun güne hazırlanarak sağlıklı çalışması kahvaltının doğru yapılmasına bağlıdır. Bu bilginin yanında gün içerisinde dört saatten uzun süre aç kalmamanız, ve altı ile sekiz öğün arasında beslenmeniz de önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.