Selülit Tedavisi

Selülitte Beslenmenin Önemi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

selülit oluşumunu engellemekYaz aylarının sona ermesi ile birlikte, selülitlerimiz biraz olsa da gündemimizden düştü. Artık magazin programlarında, ünlülerin vücutlarındaki selülitler gösterilmiyor, bizler giyinmediğimiz bikini, ve mayolarımız dolayısı ile selülitlerimizi biraz daha geri plana attık. Peki bu, selülitlerden kurtulmak mümkün mü sorusunun yanıtını hiç merak etmeyeceğimiz anlamına mı geliyor? Hayır elbette. Nisan Mayıs aylarında yine, selülitten kurtulmak için ne yemeli demeye başlayacaksınız. Evet, bu noktada, selülitte beslenmenin önemine vurgu yapmak istiyoruz. Kış aylarında beslenmenize dikkat ederek, tatil aylarının başladığı dönemlerde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Hem de, selülitte beslenmenize dikkat ederseniz, daha sağlıklı bir yaşam sürdüğünüzü de görürsünüz. O halde, selülitlerden kurtulmak mümkün mü diyenler için, selülitten kurtulmak için ne yemeli sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…

Selülitten kurtulmak için ne yemeli demeden önce, bol bol su içilmesi gerektiğinin bilinmesi önemlidir. Günde en az 2.5 litre su içmek, yağlarınızın yakılmasına, metabolizmanızın hızlanmasına, lenf dolaşımının kolay, ve hızlı gerçekleşmesine yardımcı olurken, sizi zayıflatır, ve bunun yanında selülitlerden kurtulmak mümkün mü sorusunun yanıtını da olanaklı hale getirir.
Selülitte beslenmenize dikkat etmek için yapmanız gereken bir diğer şey de bol bol C vitamini tüketmenizin gerekliliğidir. C vitamini özellikle limon, mandalina, portakal… gibi meyvelerde bulunmaktadır. Yeşil salata yemek, ve içerisine de bolca limon sıkmak; ya da turunç suyu eklemek, sizin selülitlerden kurtulmak mümkün mü sorunuzun yanıtını oldukça rahat bir şekilde almanızı olanaklı hale getirecektir. Kış aylarında bol bol meyve tüketmek, içerisinde yüksek oranda C vitamini bulunan kivi yemek, sadece selülitte beslenmenin önemi açısından değil, kış aylarında sizin soğuk algınlığından korunmanız için de yardımcı olacaktır.
Selülitten kurtulmak için ne yemeli diyenlerin bilmeleri gereken bir diğer detay da, kaliteli protein alarak metabolizmalarını hızlandırmalarının gerekliliğidir. Bunun için, haftada iki sefer kırmızı et, haftada iki sefer tavuk eti, ve haftada en az üç sefer balık tüketimi gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Böylelikle hızlanacak olan metabolizmanız, hem selülitlerinizin gitmesine, hem de metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.