Selülit Tedavisi

Doğal Selülit Tedavisi Yapmak İsteyenler İçin Doğal Selülit Giderici

doğal selülit tedavisiBu yazımızda sizlere, doğal selülit maskelerinden bir tanesini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Doğal selülit tedavisi uygulayarak bir doğal selülit giderici kullanımı gerçekleştirmek istiyorsanız, hiç zaman kaybı yaşamadan, doğal selülit maskeleri arasında yer alan doğal selülit giderici için gerekli malzemelerin aktarımını gerçekleştirelim, sonrasında da doğal selülit tedavisini nasıl uygulamanız gerektiğini sizlere aktarmaya çalışalım:

Doğal selülit giderici için gerekli malzemeler:
Bir miktar selofon sargı
İki bardak badem yağı
İki damla kekik esans yağı
İki damla rezene esans yağı
İki damla lavanta esans yağı
İki damla ardıç esans yağı
İki damla çakmuz esans yağı
Altı damla greyfurt esans yağı
Doğal selülit maskeleri arasında yer alan bu doğal selülit gidericiyi, doğal selülit tedavisinde kullanmak adına bu malzemeleri temin etmenizin sonrasında, uygulamayı nasıl gerçekleştireceğinizi de hemen aktaralım:
İlk olarak bir sprey şişesi bulmanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız karışımı bu şişe içerisine hazırlamalı; sonrasında da doğal selülit tedavisi için, selülitli bölgelere rahatlıkla fışkırtabilmelisiniz. Badem yağı ile birlikte, diğer tüm esans yağlarını aynı şişenin içerisine karıştırmanız gerekecektir.
Doğal selülit maskeleri arasında yer alan bu karışımı uygulamadan önce cildinize bir peeling uygulaması gerçekleştirmeli, ve sonrasında da cildinizi arındırmalısınız. Doğal selülit gidericiyi daha sonra cildinizin istediğiniz bölgesine uygulayabilirsiniz; fakat yüz, ve boyun bölgesinin hariç tutulması gerektiğini unutmamalısınız. Aynı zamanda, doğal selülit tedavisini gerçekleştireceğiniz bölgenin sıcak olması gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Daha sonra selofon ile uygulamayı gerçekleştirdiğiniz bölgeleri sıkıca sarmanız gerekmektedir. Bu sarma işlemi sırasında vücut dolaşımının engellenmemesine ise dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Yirmi dakika boyunca sıcak ortamda sargılı bir şekilde beklemenizin sonrasında, selofon sargıları açmalı, ve önce sıcak su ile, sonrasında da soğuk su ile duş almalı; ve daha sonra da cildinizi yavaş bir şekilde kurulamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.