Zayıflama Diyetleri

6 Haftada 10 Kilo Vermek İsteyenlere 6 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Önerisi

karpuzun zayıflamaya etkisiBu yazımızda, 6 haftada 10 kilo vermek isteyenler için, 6 haftada 10 kilo verdiren diyet, ve 6 haftada 10 kilo diyetinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de 6 haftada 10 kilo vermek istiyor, ve 6 haftada 10 kilo diyeti, ve 6 haftada 10 kilo verdiren diyeti uygulamak istiyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere önerilerimizden söz etmeye başlayalım:

6 haftada 10 kilo vermek isteyenlerin, her şeyin öncesinde, pasta, makarna, ekmek gibi kalitesiz karbonhidratların tüketimini olabildiğince az gerçekleştirmeleri gerekiyor. Gün içerisinde hissedilen şeker ihtiyacı ise, olabildiğince meyve ile karşılanmalı. Hayvansal besinlerin ise, gün içerisinde olabildiğince az kullanılması gerekiyor; bunun yerine, mümkün olduğunca fazla sebze tüketiminin gerçekleştirilmesi öneriliyor.
6 haftada 10 kilo diyetini uygulamak isteyenlerin tüketebilecekleri besinleri şu şekilde sıralayabiliriz: Gün içerisinde yarım kilo çiğ sebze tüketimi gerçekleştirilebilir. Salatalık, domates, kırmızı tatlı biber, bezelye, marul… Ve belki inanmayacaksınız, ama tüm bunları çiğ olarak tükettiğiniz zaman alacağınız günlük kalori miktarı 100’den az… Patlıcan, karnıbahar, pancar, ıspanak, şalgam, pazı, bamya, brüksel lahanası, lahana, kabak, kuşkonmaz, enginar, brokoli, çalı fasülyesi, börülce, soya fasülyesi, barbunya, mercimek, kuru fasülye, nohut… Kurubaklagilelrin tüketimi gün içerisinde en az bir bardak olmalı. Meyve tüketiminin gün içerisinde en az dört tane, sebze tüketiminin ise en az yarım kilo olması gerekiyor. 6 haftada 10 kilo diyetinde, bu besinlerin tüketilmesi halinde alınan bol miktarda lif ile acıkmalar önleniyor, ve kan şekerinin düşmesi engellenmiş oluyor. Aynı zamanda vitamin, ve mineral takviyesi de kişi için eksik bırakılmamış oluyor.
6 haftada 10 kilo verdiren diyet sırasında az tüketilmesi gerekenler: Kahvaltılık gevrek, ekmek, pişmiş havuç, pirinç, patates, mısır… gibi yiyeceklerin gün içerisinde en çok bir porsiyon tüketilmesi gerekiyor. Kuruyemişlerin, çiğ olsalar dahi gün içerisinde en çok otuz gram olarak tüketilmeleri gerekiyor. Günde en çok 60 gram avokado tüketilebilirken, günde bir yemek kaşığından çok keten tohumunun tüketilmesi de yasaklanıyor. Kurutulmuş meyve, meyve suyu, hayvansal ürünler, ve süt ise, 6 haftada 10 kilo vermek isteyenler tarafından hiç tüketikmemesi gerekenler listesinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.