Zayıflama Diyetleri

Bikini Diyeti Listesi

Bikini diyeti listesi, özellikle yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, kadınlar tarafından, bikinilerin ortaya çıkacağı düşüncesi hatırlanınca merak edilir ve nasıl zayıflanır diyen herkes sağlıklı bir diyet süreci geçirmek istediğinde bikini diyetine yönelir. Hızlı zayıflamak isteyen hemen hemen herkesin uyguladığı diyetler sağlıksız ve bununla da kalmayan, kalıcılığı bulunmayan diyetlerdir. Biz de bu nedenle sizlere, bikini diyeti listesini aktarmak istedik; çünkü hem alternatiflerine göre daha sağlıklı ve uygulanabilirliği kolay; hem de 1 haftada nasıl zayıflanır diyenlerin daha çabuk hedefe ulaşabilecekleri bir diyet. O halde önce bikini diyeti nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını alıp, bikini diyeti listesinin ardından da bikini diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edelim.

Bikini Diyeti Nasıl Yapılır?

Biraz sonra sizlere ileteceğimiz bikini diyeti listesi 3 günlük olup, neyi neyle birlikte yemeniz gerektiği de detaylı bir şekilde aktarılacaktır.

1. Gün:

Uyanır Uyanmaz: 2 bardak su
Sabah Kahvaltısı: Domates – salatalık söğüş, mevsim yeşillikleri ve bir tane kaşarlı tost
Kuşluk Vakti: 8 tane kuru dut, 1 tane ceviz içi, 1 bardak kiraz sapı çayı
Öğle Yemeği. 3 tane ızgara köfte, 1 kase yoğurt, yeşil salata
İkindi: 1 bardak süt, 2 tane gün kurusu
Akşam Yemeği: 6 kaşık taze fasulye yemeği, yeşil salata
Yatmadan Önce: 1dilim karpuz

2. Gün:

Uyanır Uyanmaz: 2 bardak su
Sabah Kahvaltısı: 1 dilim tam buğday ekmeği, mevsim yeşillikleri, 6 tane zeytin, 1 tatlı kaşığı bal, 4 dilim burgu peyniri
Kuşluk Vakti: 1 fincan kiraz sapı çayı, 10 tane çekirdekli siyah kuru üzüm
Öğle Yemeği: Yeşil salata, 1 kase cacık, 8 kaşık taze fasulye yemeği
İkindi: 6 tane çiğ fındık, 1 tane elma
Akşam Yemeği: 1 bardak ayran, yeşil salata, 100 gram haşlanmış tavuk
Yatmadan Önce: 12 tane kiraz

3. Gün:

Uyanır Uyanmaz: 2 bardak su
Sabah Kahvaltısı: Domates salatalık söğüş, mevsim yeşillikleri, 1 çay kaşığı tarçın, yarım elma, yarım muz, 1 kase süt
Kuşluk Vakti: Kiraz sapı çayı, 7 tane kuru erik
Öğle Yemeği: Yeşil salata, 1 kase cacık, 3 tane ızgara köfte
İkindi: 1 tane kivi
Akşam Yemeği: Salata, 1 kase yoğurt, 10 kaşık semizotu yemeği
Yatmadan Önce: 6 tane çiğ badem, 1 dilim kavun

Bikini Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gördüğünüz gibi, bikini diyeti listesi sizi aç bırakmadan, bikini diyeti nasıl yapılır sorunuza yanıtlar veriyor. Ancak bir de bikini diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler var. Hangi diyeti yaparsanız yapın, desteklemez iseniz, o diyetten istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Peki bikini diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

■ Bikini diyeti listesini uygularken her şeyin öncesinde yediklerinize dikkat etmeli, yağ, şeker ve undan uzak durmalısınız. Bu besinlerin hem kalori değerleri yüksektir, hem yediklerinde hemen yağa dönüşürler; hem de selülit görünümünü beraberlerinde getirirler.

■ Bikini diyeti listesini kontrol ederken sizin de dikkatinizi çekmiştir: bu diyet yaz aylarında uygulanma gerekliliği ihtiva eden, taze fasulye, kavun gibi yiyecekler içerir. Ve vücut yaz aylarında zaten çok su tüketir. İşte bu nedenle, bikini diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında, gün içerisinde mutlaka en az 3 litre su içmenin gerekliliğinden söz etmek gerekir. Bu sayede hem vücudun kaybettiği suyu yerine koyar, hem dolaşımı arttırır; hem de suyun ödem söktürücü özelliğinden faydalanırsınız. Aynı zamanda su, iştahınızı azaltarak, daha az yemenizi sağlayıp, bikini diyetini destekler.

■ Tuz, vücuttaki ödemli görünümün en önemli nedenidir. Bu nedenle gereksiz şişkinliklerinizden kurtulmak adına tuz tüketimini en aza indirgemeli; hatta mümkünse tuzdan kesinlikle uzak durmalısınız.

■ Bikini diyeti listesini uygularken, günde en az 1saat tempolu yürüyüş yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu şekilde kalorilerinizi yakar, kan dolaşım hızınızı arttırarak ödemlerinizi atar ve selülit görünümünden kurtulabilirsiniz. Nasıl zayıflanır dediğiniz noktada hareket çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.