Diyetler Hakkında Bilgiler

Diyet Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

tok tutan yiyeceklerZayıflamak için diyet yapmak; ve bu diyeti egzersiz programı ile desteklemek gerekir, ama bunu yapamayan, çalışan, veya çocuk bakan, ya da sağlık durumu buna elvermeyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bu kişiler bizlere, diyet yapamıyorum ne yapmalıyım, diyet yapamıyorum nasıl zayıflarım, diyet yapamıyorum nasıl kilo verebilirim… gibi soruları sıklıkla yöneltmekteler. Bu yazımız içerisinde, onlar için bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız…

Diyet Yapamıyorum Nasıl Kilo Verebilirim?
Diyet Yapamıyorum Nasıl Zayıflarım?
Diyet Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Diyet yapamıyor olabilirsiniz; ancak gün içerisinde aldığınız kalori miktarını düşürmenin yine de bazı yöntemleri vardır. Bu yöntemler arasında yer alan ilk şey, alışkanlıklarınızı gözden geçirmektir. Acıktığınızda, ki bu duygu her normal insan gibi sizde de vardır elbette, ve de olmalıdır… İlk olarak ne yaparsınız? Mutfağa gider, ve pratik olarak ne yiyebileceğinize bakarsınız öyle değil mi? İşte tam da bu sırada, dondurmalar, pastalar, çikolatalar gözünüzün önüne gelir… Oldukça pratiktirler. Yer; ve açlığınızı bastırdıklarını hissedersiniz. Sonrasında işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz… İşte bu nedenle, acıktığınız zaman mutfağa gittiğinizde, karşınıza bu tür, kalorisi yüksek, tokluk hissi verse de kan şekerini hızlı yükselten, sonrasında da hızlı bir şekilde açlık hissi uyandıran şeylerden kurtularak işe başlamalısınız. Atıştırmalık olarak mutfağınızda bulunan, şekerli, unlu, çikolata, ve yağ içeriği yüksek şeyleri mutfağınızdan çıkartın. Yerine, kuru meyve, kuruyemiş, meyve… gibi alternatifleri koyun. Bu yiyeceklerin hem kalori değerleri yüksek değildir, hem de metabolizmanızı hızlandırır, diyet yapmasanız da zayıflamanıza katkı sağlarlar. Ypğurt da açlık zamanlarında tercih edeceğiniz sağlıklı, zayıflamaya yardımcı besinler arasında yer almaktadır.

Spor için kendinize yarım saatlik bir zaman ayırın, ve bu zamanı mutlaka akıllı telefonunuzun alarmları arasına ekleyin. Yoğun olabilirsiniz, ama bu yoğunlukta, spor için ayıracağınız yarım saati size akıllı telefonunuzun hatırlatmasına izin verin. Bu durum sizin suçluluk hissi duymanıza, spor için zaman ayırmanıza olanak tanıyacak, ve dolayısı ile, gün içerisinde daha fazla kalori harcamış olacaksınız. Ne kadar çok kalori harcarsanız, zayıflamaya o kadar yakın olacağınızı unutmamalısınız.

Diyet yapamıyor, diyet yemekleri yiyemiyor olabilirsiniz. Ancak bu durum sizin, yaptığınız yemeklerin hem lezzetli, hem de diyete uygun olabileceği gerçeğini değiştirmez. Yemeklerinize olabildiğince az tuz, ve yağ ekleyin. Çorba kreması, ve salata soslarından uzak durun. Yoğurt, yumurta, peynir içeriği ile proteinden zengin; ya da sebze yemekleri hazırlayın. Böylelikle, yemekleriniz hem daha az kalorili olacak, hem de sizin kendinizi daha uzun süre tok hissetmenizi olanaklı hale getirecektir.

Kafeinli içecekler tüketerek günün yorgunluğunu üzerinizden atmaya çalışmayın. Hele kahvenizi şekerli içmeyi kesinlikle düşünmeyin. Şekerli kahve, sizin kendinizi daha yorgun hissetmenize neden olabileceği gibi, şekersiz kahve de daha kısa zaman içerisinde acıkmanıza neden olabilecektir. Amacınız diyet yapamadığınız halde zayıflamaksa, bu detayı aklınızdan çıkartmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.