Diyetler Hakkında Bilgiler

Diyet Yaparken Öğünler Arası Kaç Saat Olmalı?

3 günde 4 kilo verdiren diyetBu yazımızda sizlere, diyet yaparken öğünler arası kaç saat olmalı, ve diyet yaparken öğün araları kaç saat olmalı sorularının yanıtları ile birlikte, diyet yaparken öğün atlamak hakkındaki detaylardan da söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diyet yaparken öğünler arası kaç saat olmalı, ya da diyet yaparken öğün araları kaç saat olmalı diyorsanız, ya da diyet yaparken öğün atlamak hakkında bilgi almak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım:

Diyet yaparken öğün atlamak, size, kilo verdirmek yerine kilo aldıracaktır. Çünkü beyniniz, sık sık beslenmek üzere programlanmıştır, ve vücuda da bunun için komutlar vermektedir. Eğer siz diyet yaparken öğün atlamak gibi bir hata yaparsanız; bu durumda beyniniz, vücudunuza, aldığı tüm besinleri yağ olarak depolamasını emreder, ve aç kaldığı zamanlarda bu yağ depolarını kullanmayı tercih eder. İşte bu sayede de, hem vücudunuz kilo alır; hem de yağ olarak, aynı zamanda da metabolizma hızınızın düşmesi gibi bir durum gündeme gelir.
Diyet yaparken öğünler arası kaç saat olmalı? Diyet yaparken öğün araları kaç saat olmalı? İki saat ile üç saat arasında aralıklarla beslenmeniz, sizin için en sağlıklı olan olacaktır. Diyelim ki sabah 7’de kahvaltı yaptınız. 10’da bir ara öğün yapabilir, 12:30 gibi de öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ardından 19’a kadar iki ara öğün tüketimi gerçekleştirebilirsiniz. Yok siz sabah kahvaltınızı 10’da yapıyorsanız, 12’de de öğle yemeği yiyebilir, sonrasında iki ara öğün yaparak akşam yemeğini bekleyebilirsiniz. Ara öğünlerde tüketmeniz gereken şeyler ise elbette ağır besinler olmamalıdır. Bunun yanında, akşam yemeğinizi 19’dan sonraya bırakmamaya, ve akşam yemeğinden sonra da bier ara öğün yapmaya dikkat etmelisiniz. Yatmadan iki saat önce, beslenmenizi tamamlamış olmanız gerektiğini ise unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.