Diyetler Hakkında Bilgiler

Yaza Formda Girmek İçin Yaza Formda Girmenin Sırları

Kim istemez ki yaza formda girmek… Ama şu da bir gerçek ki, yaza formda girmenin sırları pek çok kişi tarafından bilinmemekte, ya da yanlış bilinmektedir. O halde, yaza formda girmek için bilinmesi gerekenler ile ilgili fikir sahibi olmalıyız, hem de en kısa zamanda… Çünkü, yaza formda girmek için çok da fazla zamanımız kalmadı; sıcak havalar kapıda… O halde hiç zaman kaybetmeden, yaza formda girmenin sırları arasında yer alan yağ tüketimi ile ilgili bilinmesi gerekenlere birlikte bakalım:

Yaza formda girmek demek, hayatınızdan yağı tamamen çıkartmanız gerektiği anlamına gelmemektedir, hatta yağ tüketimini hayatınızdan tamamen çıkartırsanız, yaza formda girmek sizin için bir hayal niteliğini de taşıyabilir. Çünkü vücutta bulunan yağ dokularının yakılması adına, vücudun günlük olarak gereksinim duyduğu bir yağ miktarı bulunmaktadır. Bunun için de diyebiliriz ki, günlük beslenmemizin 1/4’lük kısmı yağlarla olmalı, yani, 1000 kalori ile bir diyet gerçekleştiriyorsak, bunun 250 kalorisi yağ olmalı.. Ama yağın niteliği önemli… Yaza formda girmenin sırları arasında yer alan yağlar, balık yağı, fındık yağı, zeytinyağı… gibi sağlıklı yağlardır.
Yaza formda girmek isteyenlerin bilmeleri gereken diğer bir nokta da şu ki, yaza formda girmek için, az önce örneğini vermiş olduğumuz sağlıklı yağlar, metabolizmayı hızlandıran yağlar olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu durum da, kesinlikle beslenme listemizden, yaza formda girmek için yağları çıkartmamamız gerektiği anlamına gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.