Zayıflatan Besinler

Ne Yersem Zayıflarım?

ne yersem zayıflatırHiç bir yiyecek, ya da içecek yoktur ki, tek başına sizi zayıflatsın, siz onu tüketin; ve sadece onu yediğiniz için zayıflayın… Ama bazı yiyecekler; ve içecekler vardır ki, vücutta farklı işlevler üstlenir, ve böylece de zayıflamanızda size yardımcı olurlar. Zayıflamak için tek koşul: az kalori alıp, çok kalori yakmak… Peki ne yersem zayıflarım, ne yersem zayıflatır, ya da ne yersem zayıflayabilirim… gibi sorularınız var mı? Biz size, bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız…

Ne Yersem Zayıflayabilirim?
Ne Yersem Zayıflarım?
Ne Yersem Zayıflatır?

• Lifli gıdalar yerseniz; yani, ağızda bol çiğneyip, sonrasında yutmanız gereken şeyleri tüketirseniz, bel çevresinde yer alan yağlardan daha kolay kurtulabiliyorsunuz. Portakal, yulaf, kepek, arpa… bol lifli gıdalardır. Bu anlamda tavsiye edebiliriz.

• Yeşil çayı, tansiyon, ve kalp probleminiz yoksa, günde 2 – 3 fincan içerseniz, metabolizmanızın hızlanmasını; ve yağ yakımını kolaylaştırıyor. Doktor kontrolünde hazırlanan diyet listesi; ve düzenli egzersiz ile birlikte uygulandığında da oldukça etkili…

• Yumurta, içeriğinde bulunan protein dolayısı ile kilo vermenize yardımcı oluyor. Çünkü vücudun, proteini yakmak için ekstra çabaya gereksinimi bulunuyor. Bu nedenle, hem kas yapmak, hem de yağ yakmak için yumurtadan yararlanabilirsiniz.

• Yoğurt, ve peynir de yumurta gibi protein, yani, sindirilebilmeleri için vücudun enerji sarf etmesi gerekiyor. Ancak bunun yanında, yüksek Kalsiyum içerikleri ile de bilinmekte, ve tok tutucu özellik göstermekteler. Tüm bu detaylar için tüketmeniz gereken yoğurt, ve peynirin yağsız olması ise, dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan.

• Somon balığı, içeriğinde bulundurduğu Omega-3 yağ asitleri ile, kötü yağların vücutta depolanmasını önleyen, onların yerini alan yararlı besinlerden. Yakılması kolay olduğu için de ne yersem zayıflarım diyenler tarafından tercih edilmeli.

• Ceviz, içeriğinde hem Omega-3 yağ asitleri, hem lifler; ve hem de protein barındırmakta. Her birinin ne işe yaradığını biraz önceden bu yana sizlere aktarmaktayız. Vücudun insülin direncini arttıran ceviz, bu anlamda tok tutma özelliği ile biliniyor.

• Elma, lifli içeriği, ve düşük kalorisi ile, dört mevsim bulunabilecek sağlıklı meyvelerden. Yani, ne yersem zayıflatır diyen bir kişi, rahatlıkla, hem de severek elma tüketimi gerçekleştirebilir… Hem de zaman kısıtlaması olmadan.

• Dolmalık biber, tıpkı elmada olduğu gibi lifli yapısı, ve düşük kalorisi ile dikkat çekiyor. Ayrıca içeriğinde C vitamini de bulunan bu sebze, hem zayıflamanıza; hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı oluyor.

• Keten tohumunun içeriğinde de Omega-3 yağ asitleri bulunuyor. Bu sayede tok kalmanızı sağlayan bu bitkiyi, yoğurt; ya da salatalarınıza, günde bir yemek kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz.

• Sirkenin ise, yağların harekete geçme, ve dolayısı ile parçalanmasına olan katkısından söz etmek gerekiyor. Bu nedenle, ne yersem zayıflayabilirim diyor; ve midenizde bir problem olmadığını düşünüyorsanız, salata, ve çorbalarınıza sirke ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.