Zayıflama Egzersizleri

Evde Zayıflama Hareketleri Yapmak İsteyenler İçin Öneriler

evde zayıflama hareketleriBu yazımızda sizlere, evde zayıflama hareketleri ile ilgili iki öneriden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. İp atlayarak zayıflama, ve merdiven çıkarak zayıflama hakkındaki detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. O halde dilerseniz, evde zayıflama hareketlerine gereksinim duyan, ve spor salonuna gitmeye zaman ayıramayanlar için, merdiven çıkarak zayıflama, ve ip atlayarak zayıflama hakkındaki bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Merdiven çıkarak zayıflama: Evde zayıflama hareketleri arasında yer alan merdiven çıkarak zayıflama ile ilgili ilk aktaracağımız bilgi, merdiven çıkmanın kas gücünü arttırmaya etkisinin bulunduğudur. Merdiven çıkarak zayıflama, kalori harcatma konusunda da oldukça yeterli bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, merdiven çıkarak zayıflama sayesinde, yaralanma riskini de olabildiğince aza indirgemiş olursunuz. Evde zayıflama hareketleri arasında yer alan merdiven çıkarak zayıflamayı tercih ediyorsanız, yapmanız gereken şey, kat sayısını; ya da süreyi ilk günlerde az tutmak, ve zaman ilerledikçe artırmaktır. Birden aşırıya kaçmamanız gerekmektedir.
İp atlayarak zayıflama: Evde zayıflama hareketleri arasında yer alan ip atlayarak zayıflamada dikkat etmeniz gereken bir kaç husus bulunmaktadır. İlk olarak diz, ve bel eklemlerinizde bir problem olmadığından emin olmalısınız; eğer var ise de, ip atlayarak zayıflamayı seçmeden önce mutlaka doktorunuzdan fikir almalısınız. Çünkü, ip atlayarak zayıflama sırasında eklemlerinize ağır yük binmektedir. Yaşınız 60’ın üzerinde ise de ip atlayarak zayıflamayı tercih etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. İp atlayarak zayıflama, özellikle gençler için önerilmektedir. Merdiven çıkarak zayıflamada olduğu gibi, sürenin yavaş yavaş arttırılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.