Zayıflama Egzersizleri

Gevşeme Egzersizleri Ve Boyun Ve Sırt Kaslarını Güçlendiren Hareketler

Bu yazımızda sizlere, zayıflama egzersizleri arasında yer alan gevşeme egzersizlerinden bir tanesini vereceğimiz gibi, bir adet de boyun ve sırt kaslarını güçlendiren hareketler arasından seçim yaparak sunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de zayıflama egzersizleri uygulamayı tercih edenlerdenseniz, hem gevşeme egzersizlerine, hem de boyun ve sırt kaslarını güçlendiren hareketlerden birisine ihtiyacınız var demektir. Hiç zaman kaybetmeden aktaralım:

Gevşeme egzersizleri arasında yer alan, ve zayıflama egzersizleri arasındaki önerebileceğimiz yöntem şu şekildedir: Sert bir zemin üzerine, iki tane yüksek yastığı üst üste koyun. Sonrasında bu sert zemine siz de uzanın. Uzanma şekliniz sırt üstü olmalı. Bacaklarınızı dizlerinizden bükmelisiniz. Yastıklar ise tam olarak baldırlarınızın altına denk gelmeli. Zayıflama egzersizlerinin süresi 15 dakikalık ise, siz gevşeme hareketlerini toplamda beş dakika olmak üzere iki seferde gerçekleştirmelisiniz.
Boyun ve sırt kaslarını güçlendiren hareketlerden bir tanesi ise şu şekildedir: Ayakta dik durmanız gerekmektedir. Sonrasında ise, başınızı, öncelikle öne, sonrasında arkaya eğmeli, ve bu hareketi arkası arkasına bir kaç sefer tekrarlamalısınız. Bunun sonrasında aynı sayı kadar, bu sefer de başınızı sağa, ve sola eğmeniz gerekmektedir. Fakat bu uygulamayı gerçekleştirirken başınızın dönmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.