Zayıflamak İçin Ne Kadar Yürümeli? Zayıflamak İçin Günde Kaç Saat Yürümeli?

Bu yazımızda sizlere, zayıflamak için günde kaç saat yürümeli, ve zayıflamak için günde kaç saat yürümek gerekir sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağız. Yani, zayıflamak için ne kadar yürümeli sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Öncelikli olarak, nasıl zayıflanır diyenlere belirtmeliyiz ki: zayıflamak için günde kaç saat yürümek gerekir sorusuna vereceğimiz yanıt, aralıksız; ve belirli bir tempoda gerçekleştirilen yürüyüş şeklinde olmaktadır. Şimdi bu bilgi çerçevesinde, zayıflamak için günde kaç saat yürümeli sorusunun yanıtını sizlere aktaralım:


Zayıflamak için ne kadar yürümeli? Zayıflamak için günde kaç saat yürümek gerekir sorusunun yanıtını açıklarken ilk olarak şu bilgiyi vermemiz gerekir: Aralıksız, ve belirli bir tempo içerisinde bir saat yürüyüş yapan bir kişi, 400 kalori harcamaktadır. Günde bir saat yürüyüş yapan bir kişi aynı zamanda, metabolizmasının hızlanmasını da sağladığı için, günde bir saat yürüyüş yapan bir kişi, ortalama 600 kaloriyi bir gün içerisinde karcamaktadır.
Sadece 1 kilo vermek için harcanması gereken kalori miktarının ise 7200 kalori olduğu belirtilmektedir. 7200 kaloriyi sadece yürüyüş yaparak harcamak isteyen bir kişinin, 12 gün boyunca, günde bir saat, aralıksız, ve de belirli bir tempo içerisinde yürüyüş yapması gerekmektedir.
Zayıflamak için ne kadar yürümeli, ve zayıflamak için günde kaç saat yürümek gerekir sorusunun yanıtını bu şekilde verirken, şu bilgiyi de eklemeyi unutmamalıyız: zayıflamak için gün içerisinde almış olduğunuz kalorinin, her zaman almış olduğunuz kalori miktarından daha fazla olmaması gerekmektedir. Yani, eğer nasıl zayıflanır sorusunun yanıtını sadece yürüyüş ile vermek istiyorsanız, günlük almış olduğunuz kalori miktarını azaltamıyorsanız bile, en azından arttırmayın…

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası