Zayıflama Çayları

Yeşil Çay İle Zayıflayanlar Arasında Yer Almak İster Misiniz?

yeşil çay ile kilo verdimÇevremizde yeşil çay ile zayıflama adına küçük bir araştırma yaptığımızda kime baksak, yeşil çay ile kilo verdim diyor, ve hal böyle olunca anlıyoruz ki, yeşil çay ile zayıflayanların sayısı oldukça yüksek. Zaten yeşil çay ile zayıflama olanağı bulunmasa, zayıflama çaylarının genelinin içerisinde yeşil çay bulunmazdı, öyle değil mi? Peki siz de yeşil çay ile zayıflayanlar arasında yer almak, ve yeşil çay ile kilo verdim demek istemez misiniz? Siz de yeşil çay ile zayıflama olanağından faydalanabilirsiniz… Nasıl mı?

Yeşil çay ile zayıflayanlar arasında yer almak istiyorsanız, hamile olmamalı, ya da bebek emzirme döneminde bulunmamalısınız. Çünkü yeşil çayın içeriğinde kafein yer alıyor; ve bu durum gün içerisinde enerjinin yükselmesine neden oluyor. Sürekli uyanık kalan bir bebeğinizin olmasını istemezsiniz, öyle değil mi? Siz isteseniz dahi bebeğinizin uykuya ihtiyacı olduğunu unutmamalı, ve hamilelik, ve emzirme durumlarında yeşil çay kullanımı gerçekleştirmemelisiniz. Akşamları da yeşil çay içmemelisiniz, aksi halde gece uyuyamayan bebeğiniz değil de siz de olabilirsiniz. Yeşil çay ile kilo verdim dememesi gereken bir diğer grup da, kalp, ve tansiyon rahatsızlığı olanlar. Çünkü yeşil çayın, bu kişiler için olumsuz bazı etkileri bulunabiliyor. Bu durumların haricinde, yeşil çay ile zayıflama olanağından rahatlıkla faydalanabilirsiniz.
Yeşil çayın zayıflamaya etkileri metabolizmayı hızlandırması; ve toksinlerin vücuttan atılımını kolaylaştırması ile ilişkilendirilmektedir. Gün içerisinde en az iki ya da üç fincan yeşil çay içmeniz önerilir. Peki yeşil çay nasıl yapılır? İlk olarak suyunuzu kaynatır, ve bir bardağın içerisine boşaltırsınız. Ardından, kaynamış haldeki suyun içerisine bir tutam yeşil çay koyar, ve bardağın ağzını kapatarak ortalama 6 – 7 dakika beklersiniz. Sonrasında yeşil çayı süzerek rahatlıkla tüketebilirsiniz. Su ve yeşil çay haricinde, süt, şeker gibi malzemeleri kesinlikle bardağınıza eklememelisiniz. Limon suyu, ya da limon dilimleri ile tatlandırabileceğiniz yeşil çayınızı yine de içemiyorsanız, çok az miktar bal kullanabilirsiniz. Ancak bizim size önerimiz, yeşil çayı sade olarak tüketmeniz, damak zevki gelişen bir şey olduğundan, bir kaç seferden sonra yeşil çayın tadına alışacağınızı belirtmeliyiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.