Zayıflatan Bitkiler

Muz Kabuğu Zayıflatırmı?

Nasıl zayıflanır diyen okurlarımız için sitemiz üzerinden çok sayıda tarif, yiyecek ve bilgi paylaşımında bulunmaktayız. Genellikle de vermiş olduğumuz bilgilere çok yabancı değilsiniz. Ama bu yazımızda sizlere muz kabuğundan söz edeceğiz ve bu bilgiye hem yabancıyız; hem de son zamanlara damgasını vuracağını düşünüyoruz. Peki gerçekten muz kabuğu zayıflatırmı? Muz kabuğu ile zayıflama bilgilerinin detaylarını hemen almaya başlayalım.

Muz Kabuğu Zayıflatırmı?

Genellikle bebek ve çocukların, şekerli tadı dolayısı ile severek tükettikleri muz, muz kabuğu ile zayıflama bilgilerinin kazanılmasından sonra, aneler tarafından çöpe hiç bir şekilde atılmayacaktır. İçeriğinde yüksek miktarda lif ve Potasyum bulundurması dolayısı ile uzun süreli tokluk hissi veren muz kabuğu, aynı zamanda muzdan daha fazla mutluluk hormonu salgılamakta ve yaptığı diyet dolayısı ile zayıflamak isteyenlerin psikolojisinin bozulmasını önleyici özelik göstermektedir.

Süt Ve Muz İle Yapılan 900 Kalori Diyeti

Muz kabuğu ile zayıflama için uygulamanız gereken tarifleri gözden geçirmek istediğimizde ise şunlarla karşılaşıyoruz:

■ Bir tane muzu, kabuklarını soymadan suyun içerisine atın ve on dakika boyunca kaynatın. Ardından muzu süzüp, suyunun içerisine tarçın ve bal ilave edin. Bu şekilde yağ yakımına önemli ölçüde katkıda bulunmuş olursunuz. Her gece bir bardak, uyumadan önce tüketmeniz önerilmektedir.

■ Beş dakika boyunca yeşil muzu kaynatın. Karnınız aç iken önce suyu için, sonrasında da kabukları ile birlikte muzu tüketin. Bu şekilde hem daha uzun süre tok kalacak; hem de daha çabuk zayıflayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.