Zayıflatan İçecekler

Soğan Suyu Zayıflatırmı?

soğan suyu zayıflatırmıBu yazımızda, yine okurlarımızdan sık olarak almakta olduğumuz bir sorunun yanıtını sizlere aktarmaya çalışacağız: Soğan suyu zayıflatırmı? Eğer zayıflatırsa, soğan suyu ile nasıl zayıflanır, soğan suyu ile nasıl zayıflarım… gibi merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz. O halde gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Soğan Suyu Zayıflatırmı?

Sizlere sık sık belirttiğimiz gibi, bu yazımızda da aktaralım, sadece soğan suyunun değil, hiç bir besinin zayıflama ile doğrudan ilişkisi bulunmamaktadır. Yiyecek, ya da içeceklerin zayıflamaya olan etkisi, metabolizmayı hızlandırmaları, tokluk süresini uzatmaları; ya da egzersiz yapmanızı kolaylaştırabilmek adına enerjinizi arttırmaları ile özetlenmektedir. Soğan suyunun zayıflamaya etkisine yönelik de bilimsel bir araştırma yapılmış değildir. Ama, vücut için oldukça yararlı bir kaynak olan soğan suyunun zayıflamaya etkisi dolaylı yollardan ortaya çıkmaktadır.

Soğan suyunun kalorisi çok düşüktür. Büyük bir kase soğan suyu içerek sadece 28 kalori alırsınız. Ama aynı zamanda, yapmakta olduğunuz zayıflama diyetinde eksik kalan, ve sizi halsiz düşüren vitamin; ve mineralleri de soğan suyu ile rahatlıkla alabilirsiniz.

Soğan suyunun zayıflamaya etkilerinden bir diğeri de, tokluk süresini uzatmasıdır. İçeriğinde besin lifi bulundurması dolayısı ile, soğan suyu tükettiğinizde, daha geç acıkır, daha az yer, ve dolayısı ile de daha az kalori alırsınız. Yemeğe soğan suyu ile başlarsanız daha az yemek yiyeceğinizi belirtmemize de gerek yoktur herhalde…

Soğan Suyu İle Nasıl Zayıflarım?
Soğan Suyu İle Nasıl Zayıflanır?

Öncelikle şunu belirtelim, yazımızın başından bu yana sizlere soğan suyunun zayıflamaya etkilerinden söz ediyoruz. Soğan çorbası diyeti demiyoruz. Soğan suyu ile zayıflamak için, yemeklerinize soğan suyu ile başlayın; ya da öğün aralarında soğan suyu ieçrek daha geç acıkmayı olanaklı hale getirin. Bununla birlikte, kendinize uygun bir zayıflama diyeti belirleyin. Aksi halde yapacağınız soğan suyu diyeti sizin için hem sağlıksız olacaktır, hem de şok diyet grubunda yer alacağı için, verdiğinizi sandığınız kiloları daha sonra fazlası ile geri almanıza neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.