Birlikte Zayıflayalım

Bir Porsiyon Nasıl Ölçülür? Bir Porsiyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

bir porsiyon nasıl ölçülürBu yazımızda, Birlikte Zayıflayalım grubumuz ile birlikte bir porsiyon nasıl hesaplanır, bir porsiyon nasıl ölçülür; ve bir porsiyon ne kadar eder sorusunun yanıtlarını öğreneceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bu soruların yanıtlarını merak eden çok sayıdaki arkadaşımız arasında yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bir porsiyon nasıl hesaplanır, bir porsiyon ne kadar eder; ve bir porsiyon nasıl ölçülür sorularının yanıtları ile ilgili bilgilerimizi edinmeye başlayalım:

Bir porsiyon ne kadar eder diyenler için her şeyin öncesinde belirtmeliyiz ki, eğer tükettiğiniz yiyecekler hazır yiyeceklerse, bu konuda çok bir zorluk yaşamazsınız. Genellikle paketlerin üzerinde bir porsiyon nasıl hesaplanır sorusunun yanıtı yer almaktadır. Yapmanız gereken, belirtilen ölçü sınırlarının dışına çıkmamaktır. Ancak, eğer ki yemeğinizi bir lokantada yiyorsanız, bir porsiyon nasıl hesaplanır sorusunun yanıtını burada bulabilmenizin çok zor olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Lokantalar, bir porsiyon ne kadar eder sorusunun yanıtlarına uymazlar, ve mutlaka bir porsiyondan fazla yiyecek getirirler. Siz bunun yarısını paket yaptırmalı, ya da yanınızda bir arkadaşınız varsa yemeğinizi onunla paylaşmalısınız.
Bir porsiyon nasıl ölçülür soprusunun yanıtı için, Birlikte Zayıflayalım grubumuza bir de pratik yöntemlerden söz etmeye çalışacağız. Alışma sürecinde bulunduğumuz bu ilk haftamızda, bir porsiyon nasıl hesaplanır sorusunun yanıtlarına alışmak için bu pratik ölçülerden de faydalanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.
Bir porsiyon nasıl ölçülür diyenler, özellikle de elleri büyük olanlar, otuz gram fındık, ya da otuz gram kuru üzüm için bir teraziye ihtiyacınız olmadığını belirtmeliyiz. Bunun için avucunuzu kullanmanız yeterli. Avuç içinize sığacak olan kuru üzüm, ya da fındık ortalama otuz gramdır; ve bu, bir porsiyona denk gelmektedir. Bir porsiyon margarin; ya da mayonez de otuz gram civarında olup, bu da ortalama bir çay kaşığına denk gelmektedir. Bir porsiyon beyaz peynir ortalama otuz gram olmakla birlikte, bunun, yanyana konulmuş dört tavla zarı kadar olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bir porsiyon sebze, makarna, ya da pilav için ise kase kullanılmalıdır; ama kaselerin boyutları da birbirinden farklıdır. Bir yumruk kadar pilav, makarna, ya da sebzenin bir porsiyona eşit olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bir porsiyon nasıl hesaplanır diyenler, bir porsiyon et, balık, ya da tavuğun ortalama yüz gram olduğunu, bunun da ortalama bir iskambil kağıdı büyüklüğünde bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.