Bacak İnceltme

Bacak İnceltme Hareketleri Ve Bacak İncelten Egzersizler

bacak inceltme hareketleriBu yazımızda sizlere, bacak incelten egzersizler arasında yer alan, bacak inceltme egzersizleri, ve bacak inceltme hareketlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bacak incelten egzersizler, ve bacak inceltme egzersizleri ile birlikte, bacak inceltme hareketleri hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım:

Bacak incelten egzersizlerin ilki şu şekildedir: Sert bir yere sırt üstü, omuzlar yere değecek, ve dizler kesinlikle kıvrılmayacak şekilde uzanın. Bacaklarınızı öne doğru, olabildiğince gergin bir halde uzatın. Ardından, sağ bacağınızı, kesinlikle bükmeden, düz bir şekilde topuktan başlayarak hafifçe kaldırın. Sol bacağınızın üstüne, sonrasında da daha soluna getirin. İki bacağınız da olabildiğince gergin konumda iken, topukların birbirine değmesini sağlayın. Ardından sağ bacağınızı yerine koyup, bu sefer de aynı hareketi sol bacağınız ile gerçekleştirin.
Bacak inceltme hareketlerinden bir diğeri de ayakta yapılmalıdır. Bunun için ayakta dik durmalı; sonrasında da bacaklarınız arasında bir miktar boşluk bırakarak, bacaklarınızı olabildiğince germelisiniz. Ardından sağ bacağınızı, gergin bir şekilde, sabit duran sol bacağınızın üzerinden geçirip, sol topuğunuza sağ topuğunuzun değmesini sağlamalısınız. Ardından, bacaklarınızın gerginliği, ve vücudunuzun dikliğini bozmadan, sağ bacağınızı yerine koyup, bu sefer de aynı işlemi sol bacağınız ile gerçekleştirmelisiniz.
Bacak inceltme egzersizlerinin sonuncusu da şu şekildedir: sert bir yere düz bir şekilde uzanılır. Bacaklar öne doğru; olabildiğince gerilerek uzatılır. Ardından topuklar birbirine olabildiğince yaklaştırılır; sonrasında da, gerginlik bozulmadan bacaklar iki yana doğru olabildiğince açılır. Daha sonra aynı gerginlikte ilk pozisyona geri dönülür.
Her bir hareketin, dinlenmeden 15 sefer yapılması, sonrasında 15 dakika dinlenerek hareketlere yeniden başlanması gerekmektedir. Bacak incelten egzersizlerin ardı ardına; iki sefer dinlenmek kaydı ile üç kere yapılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.