Zayıflama Yolları

Çalışırken Nasıl Zayıflarım Diyenlere Öneriler

ofiste nasıl zayıflanırBu yazımızda sizlere, çalışırken nasıl zayıflarım, ofiste nasıl zayıflanır; ve ofiste nasıl kilo verilir gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de çalışırken nasıl zayıflarım diyorsanız, ofiste nasıl zayıflanır, ve ofiste nasıl kilo verilir gibi soruların yanıtlarına gelin birlikte göz gezdirelim:

Çalışırken nasıl zayıflarım diyenlerin en çok merak ettikleri şey, ofiste nasıl zayıflanır sorusunun yanıtıdır, çünkü bu kişiler genellikle gün boyu oturduklarından dolayı, kalori yakmaktadırlar. Ancak oturarak çalışanların boğazları da genellikle boş durmaz. Bu nedenle, tüketilen şeyleri sıvı içecekler arasından tercih etmeye; ve her bir içeceğinizi kalkıp mutfaktan almaya dikkat etmenizi önermemiz gerekiyor. Bu şekilde, hareket miktarınız artacağından dolayı daha fazla kalori yakabilmeniz olanaklı hal alacaktır.
Ofiste nasıl kilo verilir diyen kişiler, çalışma ortamlarında bol bol telefonla konuşurlar. İşte bu nedenle, bir kablosuz telefon edinmeli, ve konuşurken olabildiğince yürümelisiniz. Böylelikle daha çok hareket edebileceğinizi belirtmeliyiz.
Çalışma sırasında yemek yerken ise, sadece yiyeceğinize konsantre olmanız gerektiğini unutmayın. Yemek yediğiniz zamanlarda tüm işinize ara verirseniz, zaman içerisinde, yemek nedeniyle çok zaman kaybettiğinizi görecek, ve bu nedenle de daha az yemek yemeye başlayacaksınız.
Masanızda yiyecek bulundurma alışkanlığınız varsa, yememeniz gereken; kalorisi yüksek yiyecekleri sol tarafınıza, daha sağlıklı yiyecekleri ise sağ tarafınıza koymalısınız. Sol tarafta bulunan şeylerden önce, sağ taraftakilerin tercih edildiği, uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda ortaya çıkmış bulunmaktadır.
İçecek tercihinizin, kahve, ya da çay yerine yeşil çay olması da önemli bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor. Olabildiğince yeşil çayı, kahve, ve çay yerine içmeyi tercih etmeniz gerekiyor.
Şekerleme, pasta, çikolata… gibi, kalorisi yüksek besinleri görmeyeceğiniz yerlere koyarsanız, daha az yiyeceğinizi de unutmamamız gerekiyor. Araştırmalar, görülen şeylerin daha çok yenme isteğini gündeme getirdiğini gözler önüne seriyor.
Acıktığınız zaman, özellikle şekerli yiyecek kokusu veren deodorant; ya da sprey gibi şeyleri koklamak, size tokluk hissini daha çok verebilecektir. Bu nedenle, vanilya, elma, muz gibi kokuları daima yanınızda bulundurmaya özen göstermelisiniz.
Ofiste nasıl kilo verilir diyen arkadaşlarınızla bir yarış içerisine girerseniz kilo verme yolunda daha hızlı adımlarla ilerleyeceğinizi de belirtmeyi unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.