Bacak İnceltme

Bacakları Sıkılaştıran Hareketler Sonrasında Daha Estetik Görünebilirsiniz

bacakları sıkılaştıran hareketlerBu yazımızda sizlere, bacakları sıkılaştırmak için bilmeniz gerekenlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Bacakları sıkılaştıran hareketler; ve bacakları sıkılaştıran egzersizler ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Siz de bacakları sıkılaştırmak için bacakları sıkılaştıran hareketleri öğrenmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerin aktarımını sizlere anlatmaya başlayalım:

Bacakları sıkılaştıran egzersizlerden ilki bir step tahtası ile yapılmaktadır. Step tahtasının önünde durmalı, sonrasında da bir ayağınızı step tahtasının üzerine koymalısınız. Sonrasında tüm ağırlığınızı tahta üzerinde bulunan bacağa vermek kaydı ile dik bir şekilde yukarı doğru vücudunuzu uzatmalısınız. Daha sonra diğer bacak için aynı işlemi yapmalı, ve her seferinde bacak değiştirmek sureti ile aynı hareketi iki bacak için de on sefer uygulamalısınız.
Bacakları sıkılaştıran egzersizler arasında yer alan diğer uygulama iseayakta durmak; ve dik bir pozisyonda sabit bir yere tutunmaktır. Bunun ardından bir bacağınızı yana doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırmalısınız. Daha sonra aynı işlemi diğer bacağınız için yapmalısınız, ve bacaklarınızı değiştirmek sureti ile aynı hareketi ortalama yirmi sefer tekrarlamanız gerekmektedir; ve her iki bacak için yirmişer sefer olduğunu da hatırlatalım…
Bacakları sıkılaştırmak için bir diğer hareket de şudur: Ayakta dik durmalı; ve kollarınızı da iki yana sarkıtmalısınız. Daha sonra da bacaklarınızı kalçalarınızın hizasında açınız. Bunun ardından önce sağa dönebildiğiniz kadar dönüp sol bacağınızı sabit tutmalı, sonrasında da sola dönerek sağ bacağınızı sabit tutmalısınız. Her iki bacak için de bu hareketi ortalama 12’şer sefer yapmanız önerilmektedir.
Dizlerinizi bükerek yere sırt üstü uzanmalı, ayaklarınızı yere dik basmalısınız. Ellerinizin de yerde sabit durmasına özen göstererek, üst bedeninizi, dizinizi büktüğünüz yere kadar kaldırmalı, iki saniye durarak geri yere uzanmalısınız. Bu hareketi toplamda yirmi sefer uygulamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.