Bel inceltme

Bel Nasıl İncelir Diyenler İçin Bel İnceltme Hareketleri

bel nasıl incelirBu yazımızda sizler için, bel nasıl incelir sorusunun yanıtları arasında yer alan bel inceltme hareketleri, ve bel inceltme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bel nasıl incelir diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden, bel inceltme hareketleri; ve bel inceltme egzersizleri ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Bel inceltme hareketleri arasında önereceğimiz ilk yöntem, sert bir yere sırt üstü uzanmak. Sonrasında ise, başınızı belinize kadar, yerden otuz santim kadar kaldırmaktır. Sonrasında, vücudunuz bedeninize ağır gelene kadar bu şekilde bekleyerek, ardından tekrar ilk pozisyonunuza geri dönmelisiniz. Bu harekette ellerinizi ne şekilde yerleştirdiğinizin de bir önemi bulunmamaktadır.
Bel nasıl incelir diyenlerin uygulayabilecekleri bir diğer egzersiz ise, bir sandalyeye dik oturmak. Sonrasında da bacakları dizlerden itibaren çeneye doğru çekmektir. Bu sırada ellerinizi nereye koyduğunuzun, ya da sırtınızı sandalyeye yaslayıp yaslamadığınızın da bir önemi bulunmamaktadır. Yorulduğunuzda dizlerinizi yeniden ilk pozisyonuna getirmeniz gerekmektedir.
Bel inceltme egzersizlerinden bir diğerini ise şu şekilde yapabilirsiniz: ilk olarak bir sandalye alın. Sonrasında sert bir yere uzanın. Bacaklarınızı havaya kaldırarak sandalyeye yaslayın. Sonrasında ise Sırtınızı yerden otuz derece kadar kaldırın. Bekleyebildiğiniz kadar bekleyin, ardından yere uzanmış olduğunuz ilk pozisyonunuza geri dönün.
Yapabileceğiniz bir diğer hareket ise, yere yatmak, ve sonrasında ellerinizi başınızın altına koymaktır. Bunun sonrasında ise yapmanız gereken şey, sağ dirseğinizi, sol dizinize doğru kaldırmaktır. Bekleyebildiğiniz kadar beklemeli, sonrasında aynı hareketi diğer dirseğiniz için de uygulamalısınız.
Son olarak önereceğimiz yöntem ise, yine sert bir yere uzanmak, ve sonrasında da dizleri bükmektir. Ardından kalçanızı, belinizden kuvvet alarak olabildiğince yukarı kaldırmalı, yorulduğunuz zaman ise ilk pozisyonunuza geri dönmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.