Bel inceltme

Kadınlarda Bel Çevresi Kaç Olmalı? Erkeklerde Bel Çevresi Kaç Olmalı?

kadınlarda bel çevresi nasıl ölçülürBu yazımızda sizlere, kadınlarda bel çevresi nasıl ölçülür, ve erkeklerde bel çevresi nasıl ölçülür şeklindeki soruların yanıtlarından söz ederek, kadınlarda bel çevresi kaç olmalı, ve kadınlarda bel çevresi kaç santim olmalı sorusunun yanıtı ile birlikte, erkeklerde bel çevresi kaç olmalı sorusunun da yanıtını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Şimdi dilerseniz bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Kadınlarda bel çevresi nasıl ölçülür? Belin en dar olduğu yerin ölçülmesi gerekmektedir.
Peki kadınlarda bel çevresi kaç olmalı? Kadınlarda bel çevresi kaç santim olmalı? Eğer ki bel çevresi 60 ile 79 santim arasında ise, değerler normaldir. 80 – 87 santim arasındaki kadınların, risk altında olduklarını; ve her an normalin üzerinde ölçülere sahip olacaklarını belirtmemiz gerekir. 88 santimin üzerinde olan ölçüler ise, kadının belinin çok yağlı, ve geniş olduğunu göstermektedir.
Erkeklerde bel çevresi nasıl ölçülür? Belin en geniş olduğu noktanın ölçülmesi gerekmektedir. 70 ile 93 santim arasındaki bel genişliği erkekler için normaldir. Erkeklerde bel çevresi kaç olmalı sorusunun yanıtı 94 – 101 santim aralığında ise erkek riskli grupta yer almaktadır. 102 santimden geniş bel çevresi bulunan erkekler için durumun iç açıcı olmadığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.