Göbek Eritme

Karın Yağlarını Eritmenin Püf Noktaları Nelerdir?

karın yağları nasıl yakılırBu yazımızda sizlere, karın yağları nasıl erir, ve karın yağları nasıl yakılır sorusunun yanıtları arasında yer alan karın yağlarını eritmenin püf noktalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de karın yağları nasıl erir, ya da karın yağları nasıl yakılır diyorsanız, zaman kaybetmeden, karın yağlarını eritmenin püf noktalarını sizlere aktarmaya başlayalım…

Karın yağlarını eritmenin püf noktaları arasında yer alan ilk detay, fazla yağlı yiyecek tüketmemektir. Tatlı tüketiminde aşırıya kaçmamak, alkol kullanımını olabildiğince azaltmak da karın yağları nasıl erir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. Karın yağları nasıl yakılır sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer detay ise, bol yoğurt tüketilmesinin gerekliliğidir. Bununla birlikte, gece atıştırmalıklarından da mutlaka kaçınılması gerekmektedir.
Karın yağlarını eritmenin püf noktaları arasında yer alan diğer detay ise, haftada iki ya da üç sefer, 10 – 30 dakika aralığında değişen, karın kaslarını çalıştırmaya yönelik yapılması gereken egzersizlerdir. Bunun yapılması demek, yürüyüşten uzak kalınması anlamına da gelmemektedir. Özellikle akşam yemeğinden sonra mutlaka en az yarım saatlik tempolu yürüyüşler yapmanız önerilmektedir.
Karın yağları nasıl erir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da, sabah uyanınca, ve akşam yatmadan önce, temiz hava ile yapılması gereken nefes egzersizidir. Bunun için, burnunuzdan derin bir nefes almalı, üç saniye tutmanın sonrasında bırakmalısınız, ve bu uygulamayı otuz sefer olmak kaydı ile günde 60 kere tekrarlamalısınız. Masa başında çalışanların ise, sırtlarını sandalyeye yaslamadan karınlarını içeri, göğüslerini ise dışarı almak koşulu ile, kalabildikleri kadar bu pozisyonda çalışmaları önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.