Göbek Eritme

Göbek Eriten Egzersizler Ve Göbek Eritme Hareketleri

Bu yazımızda sizlere, göbek eritme yolları arasında yer alan göbek eritme hareketlerinden, ve de göbek eriten egzersizlerden söz edeceğiz. Siz de eğer göbek eritme yolları içerisinde bir arayışta iseniz, ve göbek eritme hareketleri, ve göbek eriten egzersizleri merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeyin, gün içerisinde on dakikanızı ayırarak, size önereceğimiz göbek eritme hareketleri, ve göbek eriten egzersizleri uygulamaya başlayın:

Göbek eritme yolları arasında yer alan göbek eritme hareketlerinden ilki şu şekildedir: Öncelikle sert bir zemine uzanılır, sonrasında da dizler doksan derece olacak şekilde bükülür. Dirsekler açık bırakılmak sureti ile eller ensede birleştirilir. Bu sırada, kaburganın kapanması adına karnın iyice içeri çekilmesi gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz sırada, alıp verdiğiniz nefesiniz ile birlikte, omuzlarınızı yukarı kaldırın, ve bükülü haldeki dizlerinizi kendinize çekin. Bu şekildeki uygulamayı 15 sefer ardı ardına tekrarlamanız gerektiğini unutmayın.
Göbek eritme yolları arasında yer alan göbek eriten egzersizlerden ilki de şu şekildedir: Yine sert bir zeminde uzanmanız gerekmektedir. Dirseklerinizi açık bırakmak sureti ile başınızı elleriniz yardımı ile desteklemeniz gerekmektedir. Bacaklarınız uzatılmış şekilde olmalıdır. Nefes alıpverişiniz sırasında başınız ile dizlerinizi birbirine yaklaştırmanız gerekmektedir. Nefes aldığınız sırada bacaklarınızı açmalı, verdiğiniz sırada ise kapatmalısınız, ve bu hareketi ardı ardına 15 sefer tekrarlamanız gerektiğini unutmayın.
Göbek eritme yolları arasında yer alan göbek eritme hareketlerinden bir diğeri de şudur: sert bir zemine sırt üstü uzanılır. Başın yukarı bakıyor şekilde olması gerekmektedir. Bacaklar ise düz bir şekilde yerde durmalıdır. Kaburganın kapalı olması, ve karnın da içerde olmasından emin olmalısınız. Elleriniz yanlarda durmalıdır. Nefes aldıktan sonra, nefes verirken, bacaklarınızdan birini yukarı kaldırın; fakat kaldırma işleminin düz bir şekilde gerçekleştiğine de dikkat etmelisiniz. Her nefes aldığınızda bacaklarınız aşağıda olmalı, nefes verirken de değişik bacaklarınızı yukarı düz bir şekilde kaldırmalısınız. Bu hareketi, her iki bacağınız için de 15’er sefer tekrarlamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.