Karın Düzleştirici Hareketlerle Daha Düz Bir Karna Sahip Olun

karın düzleştirici hareketlerBu yazımızda sizlere karın düzleştirici hareketlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Karın düzleştirme hareketleri, ve karın düzleştirme egzersizleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler arasında yer alıyorsanız, ve karın düzleştirici hareketleri öğrenmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sizlere, karın düzleştirme hareketleri, ve karın düzleştirme egzersizlerini anlatmaya başlayalım:


Karın düzleştirici hareketlerin ilki şu şekildedir: Sert bir yere sırt üstü uzanılır. Sonrasında ise bacaklar yukarı doğru önce dik bir şekilde kaldırılır, sonrasında da hafifçe öne doğru kırılır. Bunun ardından sağ bacak sol bacaktan bir miktar uzaklaştırılır, ve sonrasında ise, önce sağa, sonrasında da sola olmak kaydı ile, her bir yöne 15 sefer daireler çizdirilir. Sonrasında sağ bacak ilk pozisyona getirilir, ve sol bacak için aynı işlem, her biri 15 sefer olmak kaydı ile uygulanır.
Karın düzleştirme egzersizlerinden bir diğeri ise, yine sert bir yere sırt üstü uzanarak yapılır. İlk olarak bacaklar hafifçe öne doğru uzatılmak kaydı ile yukarı kaldırılır; sonrasında da sırt bölgesi, bacakların kaldırıldığı kadar yukarı kaldırılır; ve olabildiğince yük bele verilir. Ardından, öncelikle sağ bacak 15 sefer karına doğru çekilip tekrar ileri uzatılır; sonrasında ise sol bacağa aynı işlemin uygulanması gerçekleştirilir, ve 15 sefer de sol bacak karna doğru çekilerek yeniden ileri uzatılır.
Karın düzleştirme hareketlerinden bir diğeri de şu şekilde gerçekleştirilmektedir: ilk olarak sert bir yere sırt üstü yatılır; sonrasında dizler yukarı doğru kaldırılarak dik bir şekilde kırılıp öne doğru uzatılır. Daha sonra ise eller başın altına konulur; ve bunun ardından yapılması gereken işlem şudur: başınızı; ve karnınızı öne doğru ortalama yirmi santim olacak şekilde kaldırmak. Bu işlemin 45 sefer yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası