Göbek Eritme

Karın Sıkılaştıran Yiyecekler Hangileri?

karın sıkılaştıran yiyeceklerBu yazımızda sizlere, karın sıkılaştırma ile ilgili bilgilerden söz ederek, karın sıkılaştıran yiyecekler, ve karın sıkılaştırıcı besinleri aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de karın sıkılaştırma ile ilgili bir isteğiniz var, ve bunu sadece egzersiz ile gerçekleştirmek istemiyorsanız, zaman kaybetmeden karın sıkılaştırıcı besinler, ve karın sıkılaştıran yiyeceklerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Karın sıkılaştıran yiyecekler arasında ilk olarak somon balığından söz etmemiz gerekmektedir. Somon balığının haftada en az iki öğün tüketilmesi, içeriğinde bulunan Omega-3 dolayısı ile karın düzleştirme etkisini sizde göstermesini olanaklı hale getirecektir.
Sebze çorbası da karın sıkılaştırmada işe yaramaktadır. Sebze çorbası her şeyin öncesinde zayıflamayı olanaklı hae getirmektedir; bu nedenle günde iki öğün, sebze çorbası tüketilmesi karın sıkılaştırma isteği içerisinde olanlara önerilmektedir.
Yoğurt da karın sıkılaştırıcı besinler arasında yer alan bir diğer isim olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde bulunan probiyotik etkisi sayesinde yoğurt, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını olanaklı hale getirmektedir. Yoğurt tüketimi ya yarım yağlı, ya da yağsız olmak kaydı ile günde en az bir kase şeklinde gerçekleştirilmeli; ve kase sayısı da mümkün olduğunca arttırılmalıdır.
Yeşil yapraklı sebzelerin de karın sıkılaştırmada etkin rol oynadıklarını belirtmemiz gerekmektedir; ve bunun nedeninin de kalori düşüklüğü olduğunu belirtmeliyiz. İşte bundan dolayı, her öğünde yeşil yapraklı sebze tüketiminin, yemek içerisinde, salatalarla; ya da sade olarak gerçekleştirilmesi önerilmektedir.
Çilek de karın sıkılaştırıcı besinler arasında yer alan bir diğer isim olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğindeki antioksidan etkisi; ve lif oranı nedeniyle günde bir öğün çilek tüketiminin gerçekleştirilmesi, karın sıkılaştırma isteğinde bulunanlara önerilmektedir.
Elmanın kalorisi de düşüktür. Bu nedenle günde en az bir tane tüketilmesi, karın sıkılaştıran yiyecekler arasında yer almasını olanaklı hale getirmektedir.
Günde bir öğün tüketilmesi gereken soya fasülyesi; ya da ikame amaçlı kullanılabilecek bir bardak soya sütünün de içeriğindeki lif dolayısı ile karın sıkılaştırmada etkili olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Gün içerisinde tüketilen bir tane yumurta ise, karın sıkılaştırıcı besinler arasında yer alan bir diğer isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Yumurtayı, kolesterolü yüksek olan kişiler tüketmemelidir. Tüketmesinde bir problem bulunmayanlar ise, yumurtanın hücre yenileme özelliğinden olabildiğince faydalanmaktadırlar.
Günde tüketilen 23 adet bademin de içeriğindeki protein, ve lif dolayısı ile karın sıkılaştırma üzerinde etkili olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.