Karın Sıkılaştırmanın Yolları Ve Karın Sıkılaştırma Egzersizleri

karın sıkılaştırmanın yollarıKarın sıkılaştırma isteğinde bulunanlar için bu yazımızda, karın sıkılaştırmanın yollarından söz ederek, karın sıkılaştırma egzersizlerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de karın sıkılaştırma isteği içerisinde iseniz, zaman kaybetmeden, karın sıkılaştırmanın yollarından, ve karın sıkılaştırma egzersizlerinden söz etmeye başlayalım:


Karın sıkılaştırma isteği içerisinde bulunanlara, karın sıkılaştırmanın yolları arasında olan karın sıkılaştırma egzersizlerinden söz edecek olursak, ilk egzersizimiz:
Sert bir yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı dik bir şekilde, dizlerinizden itibaren bükün. Bu şekilde iken karnınız olabildiğince gergin olsun. Ardından, kollarınızdan destek alarak belinizden yukarısını olabildiğince kaldırın. Bu şekilde üç saniye bekleyin; ve hareketi en az on kere, bakışlarınız karşıya doğru olacak şekilde tekrarlayın.
Sert zemine sırt üstü yatın, ve bacaklarınızı yukarı kaldırarak dizlerinizden sonrasını istediğiniz kadar bükün. Belinizin altından itibaren hafifçe kendinizi yukarı doğru kaldırın. Bu arada dizlerinizi çenenize doğru yaklaştırabilir, ve bu şekilde güç alabilirsiniz. Aynı sırada başınızı; ve omuzlarınızı da kaldırmanız, ve bu şekilde ortalama üç saniye beklemeniz gerekmektedir. Bu hareketi en az on sefer tekrar etmeniz gerekmektedir.
Sert zeminde sırt üstü yatın. Sonrasında, vücudunuzun üst tarafını kaldırarak, sağ dirseğinizi sol dizinize yaklaştırmaya çalışın. Bu şekilde üç saniye beklemenizin sonrasında eski pozisyonunuza geri dönerek, bu sefer de aynı hareketi diğer dirsek, ve diziniz için uygulayın. Her iki dirseğiniz için de ortalama on kere tekrar edebileceğiniz bu hareket sırasında, tüm gücünüzü karnınızdan almaya özen gösterin.
Sert bir zemine yüz üstü uzanın. Bu şekilde iken, kollarınızın altı, ve ayaklarınızın parmak uçlarından yukarı doğru kalkmanız gerekeceğini bilin. Ayaklarınızı belinizin genişliğinde açın, sonrasında vücudunuzu aşağı doğru olabildiğince itin. Bu şekilde üç saniye bekleyip; sonrasında ayaklarınızı kullanarak kendinizi geriye doğru itin, ve aynı hareketi en az on kere tekrarlayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası