Göbek Eritme

Karın Şişkinliği Nasıl Önlenir? Karın Şişkinliği Nasıl Giderilir?

karın şişkinliği nasıl giderilirBu yazımızda sizlere, karın şişkinliği nasıl önlenir, karın şişkinliği nasıl geçirilir, ve karın şişkinliği nasıl giderilir… şeklindeki soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de başınız karın şişkinliği ile dertte ise, ve karın şişkinliği nasol önlenir, karın şişkinliği nasıl giderilir, ya da karın şişkinliği nasıl geçirilir şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden, karın şişkinliğini gidermenin yollarını sizlerle paylaşmaya başlayalım:

Karın şişkinliği nasıl önlenir diyenler için öncelikli olarak, karbonhidrat içerikli besinlerin çoğunun karın şişkinliğine neden olabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Buna karşılık, yağlar; ve proteinler karın şişklinliğine pek fazla sebebiyet vermezler. Ancak, bu bilgiye sahip olmanız dolayısı ile, çok fazla yağ içeriğine sahip olan besinleri tüketmemelisiniz, çünkü yağların da boşaltımı uzun sürdüğünden, çok fazla yağ tüketildiğinde de karın şişkinliği oluşabilmektedir.
Karın şişkinliği nasıl geçirilir, ya da karın şişkinliği nasıl giderilir diyen kişilerin, ilk önce karın şişkinliğinin nedenlerini araştırmaları gerekmektedir. Bunun için bir uzman doktora başvurulur. Gerekli görüldüğü takdirde ilaç tedavisine başlanabilir. Kişinin hava yutmasının azaltılması sağlanmaya çalışılır; ve bunun yanında, kişinin yeme alışkanlıklarına bakarak, karın şişkinliğini gidermek adına bu alışkanlıkların değiştirilmesine karar verilebilir.
Karın şişkinliğini gidermek için ayrıca, yemeklerin küçük lokmalar halinde tüketilmesi, ve yavaş çiğnenmesi gerekmektedir. Sert şekerlemelerin yenilmemesi, sakız çiğnenmemesi… gibi önlemlerin de alınabileceğini belirtmeyi unutmamamız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.