Göbek Eritme

Karın Yağları Nasıl Giderilir Diyenler İçin Farklı Öneriler

karın yağları nasıl erirBu yazımızda sizlere, karın yağları nasıl erir, karın yağları nasıl gider; ve karın yağları nasıl giderilir sorularının yanıtlarından söz edeceğiz; siz ise, bu bilgileri edindiğinizde, aslında karın yağlarının erimesinin hiç de zor olmadığını görerek şaşkınlıklar içerisinde kalacaksınız. O halde, gelin hemen soralım: karın yağları nasıl giderilir, karın yağları nasıl gider, karın yağları nasıl erir? Gelin şimdi de sorularımızın yanıtlarını gözden geçirelim:

Karın yağları nasıl erir diyenler, ilk olarak, içeriğinde glüten isimli protein bulunan yiyeceklerin tüketimine ağırlık vermelidirler. Glütenin ne gibi bir etkisi olduğunu soracak olursanız, glüten, her şeyin öncesinde sindirimin düzenli olarak gerçekleştirilmesini sağlar, böylelikle yedikleriniz depo edilmemiş olur. Ve içeriğinde glüten bulunan besinler de özellikle tam tahıllı besinler grubu olarak aktarılmaktadır. Kahvaltılık gevrek, ya da pizza, hatta, peynir içeriğinde dahi glüten bulunduğunu unutmamanız gerekmektedir.
Karın yağları nasıl gider diyenlerin uykularına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Uykunuzu tam almadığınızda kendinizi aç hissedersiniz. Bunun nedeni ise, tokluk hissini beyninize aktaran leptin isimli hormonun, uykunuzu almadığınız zamanlarda çalışmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle günde en az 7 – 8 saat uyumanız önerilmektedir.
Karın yağları nasıl giderilir diyenlerin günde en az iki litre su içmeleri gerekmektedir. Ancak bu suyun sıcaklığının oda sıcaklığı olarak ayarlanmasının da önemli olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Beslenme listenizde badem, hindi, turunçgiller, yağlı balık, yoğurt, havuç, domates gibi yiyeceklerin bulunmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.
Karın yağlarını eritmek için masaja da önem vermeniz gerekiyor. Sabah saatlerinde bir duş alıp, duş sırasında içerisinde bir avuç deniz tuzu, ve on milim limon yağının bulunduğu karışım ile saat yönünde gerçekleştireceğiniz masaj sayesinde kan dolaşımının hızlanması olanaklı hale gelmiş olacaktır. Sabah saatlerinde bu uygulamayı gerçekleştirmenizi önermemizin nedeni, bu saatlerde kan dolaşımının hızlı olmamasından kaynaklanmaktadır, siz onu bu şekilde hızlandırabilir; ve karın yağlarınızın erimesine katkıda bulunabilirsiniz.
Kan dolaşımının hızlanması adına yapabileceğiniz bir diğer şey de bez içerisine sarmış olduğunuz buz ile karın yağlarınızda şok etkisi yaratmak olacaktır. Yağların kan dolaşımını yavaşlatması dolayısı ile meydana gelen kırışık, sarkık; ve cansız görünümü bu sayede ortadan kaldırabilirsiniz.
Uyanmanızın en çok bir saat sonrasında sabah kahvaltısını yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Meyve; ya da badem dahi tüketseniz, kahvaltınızı yapmanız gerektiğini, ve aç kalmamanızın gerekliliğini aklınızdan çıkartmamalısınız.
Kızartma, alkol, trans yağ… gibi olumsuz besinlerden uzak durarak, sebzeleri olabildiğince çiğ; ya da az pişmiş, etleri ise organik şekilde tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.