Göbek Eritme

Karın Yağlarını Eriten Egzersizler Ve Göbek Yağlarını Eriten Egzersizler

göbek yağlarını eriten egzersizlerBu yazımızda sizlere, karın yağlarını eritmek için ne yapmalıyız sorusunun yanıtları arasında yer alan, karın yağlarını eriten egzersizler; ve göbek yağlarını eriten egzersizlerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de karın yağlarını eritmek için ne yapmalıyız diyenler arasında yer alıyorsanız, zaman kaybetmeden, karın yağlarını eriten egzersizler, ve göbek yağlarını eriten egzersizleri sizlere anlatmaya başlayalım:

İlk olarak bir havlu alın, ve rulo haline getirin. Sonrasında sert bir yere uzanın; ve hazırlamış olduğunuz havluyu belinizin altına yerleştirin. Elinizle havluyu yere doğru bastırırken, gerek bel, gerekse de karın kaslarınızı kasın, ve ortalama sekiz saniye bu şekilde bekleyerek, sonrasında havluyu bırakın. Bu hareketi en az on sefer uygulayın. Bu esnada, dizlerinizin bükülü, ayak tabanlarınızın ise yere dik basmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Göbek yağlarını eriten egzersizlerden bir diğeri için de, yine sert bir zemine sırt üstü yatmalı, ve sonrasında dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınızı yere dik bir şekilde basmalısınız. Bunun sonrasında ise sağ bacağınızı karnınıza doğru çekerek sekiz saniye beklemelisiniz. Daha sonra sol bacağınız için aynı işlemi uygulamalı, ve her iki bacağınıza da aynı şeyi beşer kere yapmalısınız. Bunun sonrasında aynı işlemi, her iki diziniz için de aynı anda beş kere tekrarlayın.
Karın yağlarını eriten egzersizler arasında yer alan bir diğer yöntem ise, sert bir yere sırt üstü uzanmak, ve ardından da dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınızı yere dik bir şekilde basmaktır. Bunun sonrasında ellerinizle dizlerinizi önce sağ tarafa, sonra da sol tarafa yatırarak sekizer saniye beklemeniz; ve aynı işlemi her iki yöne de beşer sefer uygulamak gerekmektedir.
Sert bir yere sırt üstü yatılarak, dizler bükülüp ayak tabanları yere sağlam bir şekilde dik olarak bastırıldıktan sonra, eller ile ayaklara ulaşılmaya çalışılır. Her iki el ile de beşer sefer gerçekleştirilmesi gereken işlemde sekiz saniyenin sayılması gerekmektedir. Bunun sonrasında da, eller çapraz bir şekilde dizlere değdirilmeye çalışılır; ve beş kere tekrarlanan uygulamada sekiz saniyenin sayılması gerekir.
Karın yağlarını eritmek için ne yapmalıyız diyenler, sert bir yere sırt üstü uzanmalarının sonrasında, ayaklarını havaya kaldırarak pedal çevirme hareketi uygulamalıdırlar. Sonrasında da, sabit bir şekilde havaya kaldırılan bacaklarla V şekli verilerek ortalama sekiz saniye beklenip, ardından bacaklar birbirine birleştirilerek yeniden yere değdirilmelidir.
Sırt üstü yatılmış halde, iki bacak düz bir şekilde yerden yirmi santim yukarı kaldırılarak sekiz saniye sayılıp yeniden yere indirilir.
Ayakta dik durularak, sağ dize doğru eli değdirmek üzere yana eğilinerek sekiz saniye beklenir; sonrasında da aynı işlem sol diz için sol el ile uygulanır, ve hareketin ortalama sekiz saniye, ve her diz için beş sefer uygulanması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.