Kalça Eritme

Basen Eritme Amaçlı Basen Eritme Hareketleri

Bu yazımızda sizlere, basen eritme amaçlı olarak uygulayabileceğiniz basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de basen eritme gibi bir isteğiniz mevcut ise, basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerini anlatmaya hiç zaman kaybetmeden başlayalım:

Basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizleri arasında yer alan ilk uygulama için yere yan bir şekilde uzanmanız gerekmektedir. Sırt üstü yatmış iken sağa dönebilirsiniz örneğin. Bu şekilde sağ bacağınız altta kalacaktır, onu dizinizden doksan derecelik açı ile bükmelsiniz. Başınızı yukarı kaldırmalı, sağ elinizi kulağınıza dayayarak kendinize destek almalısınız. Sol bacağınız ise yere dönük, parmak uçları yere bakıyor olmalı… Basen eritme için sol bacağınızı dik bir şekilde kaldırıp indirmelisiniz. Her bir indirip kaldırma işlemini sayarak gerçekleştirmelisiniz, ve belirtilecek olan sayıya ulaştığınızda, diğer tarafınıza dönerek aynı sayıyı onda da uygulamalısınız…
İlk hafta, basen eritme amaçlı olarak yapacağınız basen eritme hareketleri, ve basen eritme egzersizlerini, üçer sefer bacak değiştirerek uygulamalı, ve her seferinde on sayı gerçekleştirmelisiniz. İkinci hafta, dörder kere bacak değiştirmeli, ve her seferinde on beş sayı gerçekleştirmelisiniz. Üçüncü hafta ise, beşer sefer bacak değiştirmeyi, ve her seferinde yirmi sayı uygulamayı unutmamalısınız.
Basen eritme amaçlı uygulamanız önerilen basen eritme egzersizini gerçekleştirirken, basenlerinizi olabildiğince sıkı tutmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Bacaklarınızı yere her indirdiğinizde, parmak uçlarınızın dahi yere değmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bacaklarınızı indirip kaldırdığınız sırada düzenli nefes alışverişi gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.
Basen eritme hareketleri arasında yer alan bu uygulamanın gerçekleştirilmesi halinde, basenlerin iç ve de dış yüzeyinin kuvvetli olduğu görülmektedir. Bunun yanında, bacak atletik olur; ve sıkılaşarak sarkık bacaklardan kurtulacağınızı da belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.