Formda Kalmak

Formda Kalmanın Sırlarını Sizlerle Paylaştık

formda kalmanın sırlarıBu yazımızda sizlere, formda kalmak için ne yapmalı sorusunun yanıtları arasında yer alan, formda kalmanın yolları, ve formda kalmanın sırlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de formda kalmak için ne yapmalı diyorsanız, zaman kaybetmeden formda kalmanın yolları, ve formda kalmanın sırlarını anlatmaya başlayalım:

Formda kalmak için ne yapmalı diyenler, eğer baklava yemek istiyorlarsa; ve her zaman üç dilim baklava tüketiyorlarsa, dilim sayısını bire düşürerek tüketebilirler, kahvenin yanında çikolata sevenler, Bitter Çikolata’yı tercih edebilir. Tatlı yemek isteyenler hamur tatlıları yerine sütlü; ya da meyveli, ve az şekerli tatlıları tercih edebilirler.
Tam tahıl içerikli yiyeceklerin tüketilmesi de formda kalmanın yolları arasında yer alan bir diğer detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Kepek ekmekleri, ya da kepekli makarnalar; veya yulaf ezmelerinin tercih edilmesi demek, içeriğinde lif oranının yüksek olduğu besinlerin daha çok tüketilmesi anlamına geleceğinden, kişi daha uzun süre tok kalacaktır; ve bunun yanında, daha az katkı maddesi içeren besin tüketimi gerçekleştireceğinden de daha az kalori almış olacaktır.
Sebze tüketiminin arttırılması da formda kalmanın sırları arasında yer alan bir diğer detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Salata tüketiminin arttırılması; ve salataların içeriğinde bulunan sebzelerin çeşitlendirilmesi, yemeklerin sebze ağırlıklı olması, çorbaların sebze çorbası şeklinde hazırlanması; ve blenderden geçirilmesi… gibi pek çok yöntem kullanılarak, sebze tüketimine ağırlık verilmesi olanaklı hale getirilebilmektedir.
Atıştırmalık olarak tüketilen yiyeceklerin sağlıklı olmaları da, kişilerin uzun süre tok kalmalarını olanaklı hale getirebilmektedir. Bu yiyeceklere örnek vermek istersek, badem, meyve, yumurta… gibi yiyecekler, öğünlerin arasında sizler için iyi atıştırmalıklar olabilir; ve bu sayede daha uzun süre tok kalacağınızdan, ana öğünlerde daha az yemek yiyerek, daha az kalori alımı gerçekleştirebilirsiniz.
Sabah kahvaltısında tüketilen protein içerikli besinler, kişilerin gün içerisinde tok kalmalarını olanaklı hale getirmekte, ve metabolizmalarının daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, protein içerikli besin tüketmek de, formda kalmanın sırları arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.