Zayıflama Yolları

Kilo Vermenin Püf Noktalarını Açıklıyoruz

zayıflamanın en kısa yoluBu yazımızda sizlere, kilo vermenin yolları, kilo vermenin yöntemleri, ve kilo vermenin püf noktaları ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kilo vermenin yolları; ya da kilo vermenin yöntemleri ile birlikte kilo vermenin püf noktaları hakkındaki detayları öğrenmek istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Kilo vermenin yollarını arıyor; ama yemeklerin arasında atıştırmaktan da kendinizi alamıyorsanız, hiç olmazsa bu atıştırmalıkların yanında biraz da su içmeyi deneyin. Bu sayede midenizde şişkinlik hissedeceğinizden dolayı, daha az atıştırarak, daha az kalori alabilirsiniz.
Buzdolabında bulunan atıştırmalıkların yok edilmesi de, atıştırmak istediğiniz zamanlarda yiyecek bir şey bulmanızı önleyecek olması, ve kalori alımınızı engellemesi nedeniyle kilo vermenin yöntemleri arasında yer almaktadır.
Kilo vermenin püf noktaları arasında yer alan bir diğer detay ise, karbonhidrat, alkol, şeyer, ve ekmek tüketiminden kaçınılmasının gerekliliğidir. Sabah kahvaltısını mutlaka yapması gereken kişi, gün içerisinde harcaması gereken enerjiyi yapacağı kahvaltı ile almalı; ve böylelikle sonraki öğünlerde daha az yemek yiyebilmelidir. Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde ise yapmanız gereken güzel bir müzik dinlemektir. Yemek yediğinizde hissedeceğiniz güzel duyguların aynısını, sevdiğiniz müziği dinlediğinizde de hissedeceksiniz.
Yemeğinizi mutlaka oturarak yemeye çalışın. Ayakta yediğinizde daha hızlı yeme isteğiniz oluşacağından, oturarak yediğiniz yemekte yediklerinizi daha fazla çiğneme şansına sahip olacaksınız; ve bu durum da sizin yiyecekleri daha kolay sindirmenizi olanaklı hale getirecektir. Böylelikle, metabolizmanız daha kolay çalışacaktır. Gün içerisinde aldığınız kalorileri daha kolay yakmak adına ise yeşil çay içmeniz gerekmektedir. Gün içerisinde üç bardak yeşil çay içmek, kilo vermenin püf noktaları arasında yer almaktadır.
Yemek yerken gazete okumak; ya da televizyon izlemek gibi şeylerden mutlaka uzak durun. Bu sayede, neyi, ne kadar yediğinizi daha iyi bilebilirsiniz. Bunun yanında, gün içerisinde dışarda da en az yirmi dakika geçirmeniz gerektiğini unutmayın. Yürüyüş yapmak, ya da güneşin altında sadece yirmi dakika oturmak bile, sizin gün içerisinde daha az yemek yemenizi olanaklı hale getirecektir.
Tüketeceğiniz besinlerin sağlıklı olması gerektiğini de unutmayın. Eğer sürekli hazır yiyecekler tüketiyorsanız, salatalarınız sossuz, yiyecekleriniz ise çocuk menüsünden olsun. Ancak bu sayede daha az kalorili; ve daha sağlıklı besinler tüketebilirsiniz. Yapacağınız diyetlerin ise, 1200 kalorilik diyetlerden daha düşük kalorili olmamasına dikkat edin. Asansör yerine merdivenlerle yukarı çıkıp aşağı inmek, ve evin bahçesi ile, bahçivan yerine sizin ilgilenmeniz de kilo vermenin yolları arasında yer alan diğer detaylar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.