Genel

Kilo Kontrolünde Beslenme Nasıl Olmalıdır?

yemekten önce çorba içmekBu yazımızda sizlere, kilo kontrolü nasıl yapılır, ve kilo kontrolü nasıl sağlanır sorularının yanıtları arasında yer alan, kilo kontrolünde beslenme ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de verdiğiniz kiloları geri almak istemiyor; ve kilo kontrolü nasıl yapılır, ya da kilo kontrolü nasıl sağlanır diyorsanız, zaman kaybetmeden, kilo kontrolünde beslenme ile ilgili bilgileri aktarmaya başlayalım:

Kilo kontrolü nasıl yapılır diyen kişilerin ilk olarak güne kahvaltı yaparak başlamaları gerektiğini belirtmeliyiz. Metabolizmanın hızlı çalışması ancak bu şekilde olanaklı olurken, bunun yanında, kahvaltıda neyin yendiğinin de önemli olduğunu belirtelim. Sizi gün içerisinde tok tutacak, kalorisi yüksek olmayan, protein, ve sebze ağırlıklı bir kahvaltıyı tercih edebileceğinizi hatırlatalım.
Kilo kontrolü nasıl sağlanır diyenlerin, kilo kontrolünde beslenme için düzenli olarak yemek yemelerine gerek bulunmadığını da belirtmeliyiz. Acıktığınızı hissettiğiniz anlarda bir meyve, ya da diyet bisküvi, sizin daha fazla acıkmanızı önleyerek, bir sonraki öğünde daha az yemek yemenizi olanaklı hale getireceğinden, mutlaka açlığa karşı her an, tüketebileceğiniz şeyleri yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmalıyız.
Kilo kontrolünde açlık hissi duyduğunuz zamanlarda ilk yapmanız gereken, bir bardak su içmek, sonrasında bir süre beklemektir. Bunun sonrasında, açlık duygunuzun devam ettiğini hissediyorsanız, artık bir şeyler yemenizin zamanı geldi demektir.
Kilo kontrolünde beslenme için yapmanız gereken, yemeklere bir lokma salata, bir kaşık yoğurt; ve bir yudum su sıralaması ile başlamaktır. Bu şekilde, tabağınızdaki salatayı, kasenizdeki yoğurdu, ve bardağınızdaki suyu bitirin. Ardından bir kase çorba için. Sonrasında ana yemeğinizi yiyin. Ardından bir bardak su, sonrasında da bir tane elma tüketin. Böylelikle, daha az yiyerek, daha az kalori alıp, daha uzun süreli tokluk hissi yaşayacağınızı belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.