Genel

Yemek Yemeyi Nasıl Engellerim Diyenler İçin Öneriler

yemek yemeyi nasıl engellerimYazımız içerisinde, meraklıları için, yemek yemeyi nasıl azaltabiliriz, yemek yemeyi nasıl engellerim, ve yemek yemeyi nasıl durdurabilirim şeklindeki soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de bu soruların yanıtlarını merak ediyor, ve zayıflamanın önündeki en büyük engelin, gereksiz yemek yemek olduğunu düşünüyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Yemek Yemeyi Nasıl Azaltabiliriz? Yemek Yemeyi Nasıl Engellerim? Yemek Yemeyi Nasıl Durdurabilirim?

Artık kesinlikle öğrenmiş olmalısınız ki, herkese karşı yalan söyleyebilirsiniz, ama kendinize karşı söyleyemezsiniz. Bu nedenle, neden yemek yemeyi azaltmanız gerektiğini kendi kendinize çözmeli, sonrasında da, bu nedenin sizin için ne kadar gerekli olduğunun farkına varmalısınız. Bunların sonrasında, ne kadar yediğiniz, ya da yemediğiniz gerçeğinin farkına varırsanız, durumu çözmüş olursunuz.

Neden yemek yemek istediğinizi düşünmeniz de bir diğer gerçek. Evet, aç olduğunuzda yapmanız gereken en temel şey yemek yemek, ve böylelikle yeme ihtiyacınızı karşılamaktır. Ama, ya sinirlisiniz, ya da başarısızsınız diye, ve stresli olduğunuz için yediğiniz yemek size lazım mı gerçekten? Bu nedenlerin tamamı size sadece kalori aldırır. Ve bu nedenle, ihtiyaç duymadığınız zamanlarda, bahanelerin arkasına sığınarak yemek yememeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Yemek yemeyi nasıl durdurabilirim sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, düzenli, ve dengeli beslenmektir. Her sabah kahvaltınızı yapmalı, ana, ve ara öğünlerinizi atlamamalı, hangi öğünde ne tüketeceğinizi günün başında planlayarak, yiyeceklerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Gün içerisinde, yağ, protein, karbonhidrat, lif… gibi besin gruplarını yeterli şekilde alırsanız, sonrasında hem acıkmaz, hem de acıksanız dahi, vücudunuzun gereksinim duyduğu besinleri ona sağladığınızı düşünerek, onu yemekten mahrum edebilirsiniz. Aksi halde, acıktığınız zamanlarda tüketmek istediğiniz şeyler, genellikle vücudunuzun ihtiyacı olan şeylerdir, ve vücudunuza bu ihtiyaçları sağlamaz iseniz, zaten sağlık sorunları ile baş etmek durumunda kalırsınız.

Yemek yemeyi azaltmak için kendi kendinize bir karar vermeniz, ve hedef çizmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Sonrasında ise yapmanız gereken, verdiğiniz kararın dışına çıkmamak, hedefinizi şaşırmamaktan ibaret olacaktır.

Yemek yemeyi azaltmak gibi bir isteğiniz varsa, bu isteğin yerine yapabileceğiniz bir diğer şey de, size yemek yeme hissini yaratacak sağlıklı şeyleri tüketmeniz olacaktır. Kalorisi düşük, ama sağlıklı olan, yoğurt, elma, yeşil çay… gibi sağlıklı şeyleri yanınızda bulundurur, ve yemek yemek istediğinizde onları tüketirseniz, bir zaman sonra bu durumu kendiniz için alışkanlık haline getirebileceğinizi görürsünüz.

Yemek yemeyi nasıl engellerim diyorsanız, size verebileceğimiz en güzel önerilerden bir diğeri de, yemek yemek istediğiniz, ama aç olmadığınız anlarda, en sevdiğiniz müziği açarak on dakika dinlemek, sonrasında ise, hala yemek yemeyi isteyip istemediğinizi düşünmektir. Sevdiğiniz müziği dinlemek, size tokluk hissi yaratacak bir alternatif olarak sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.