İdeal Kilo

Vücut Kitle İndeksi Reklamı Ve Vücut Kitle İndeksi İle İlgili Bilgiler

Bugünlerde en çok izlediğimiz reklam: Vücut Kitle İndeksi Reklamı… Obeziteye karşı insanların bilinçlenmesi adına hazırlanmış olan Vücut Kitle İndeksi Reklamı’nda bahsi geçen Vücut Kitle İndeksi nedir? Vücut Kitle İndeksi ne işe yarar? Vücut Kitle İndeksi hesaplamada zorlanıyorsanız, bunu bizim, sizin adına gerçekleştirmemizi ister miziniz? İşte Vücut Kitle İndeksi reklamından yola çıkılarak hazırlanmış olan Vücut Kitle İndeksi ile ilgili bilgiler:

Vücut Kitle İndeksi nedir? Vücut Kitle İndeksi, aslında obezite ölçüm aracı olarak tanımlanmaktadır. Bir kişinin obezite sınırında olup olmadığını anlamak için Vücut Kitle İndeksinden faydalanılır. Vücut Kitle indeksi, aslında sadece obezite sınırlarını değil, anoreksiya sınırlarını da belirlemektedir, ve bizlerin vücut kitle indeksine dikkat etmemiz gerekmektedir.
Vücut Kitle İndeksi hesaplamada baz alınanın, kişinin cinsiyeti başta olmak üzere, santimetre cinsinden boyu, ve kaç kilo olduğudur. Bu bilgiler doğrultusunda Vücut Kitle İndeksi hesaplaması gerçekleştirilir, ve kişinin kilosuna göre durumunun ne olduğuna dair sonuç elde edilir. Vücut Kitle İndeksi hesaplamasında, elde edilen sonuç 17’nin altında ise kişi çok zayıftır, ve anoreksiya sınırlarındadır; Vücut Kitle İndeksi hesaplamada elde edilen sonuç 25’in üstünde ise de kişi çok şişmandır, obezite sınırlarındadır; ve bu kişilerin mutlaka bir uzman kontrolünden geçmeleri önerilmektedir. Vücut Kitle İndeksi hesaplama sonucunda, ideal kilonun kaç olduğuna dair bilgiler de elde edilmektedir.
Vücut Kitle İndeksi hesaplamasında bizden yardım istemeniz halinde,
Cinsiyetiniz:
Santimetre olarak boyunuz:
Kilonuz:
bilgilerini, yazımızın altında yer alan yorum bölümüne yazarak bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.

15 Comments

 1. 1,70 boyundayım 70 kiloyum kaslı fit bir vicuda sahip olmak istiyorum 15 yaşındayım dövüşcüyüm yardımcı olursanız sevinirim kaç kilo olmam yeterlii

  1. Alper, kilo almamalı, hatta vermelisin. 4 kilo fazlan var, ideal kilon 66. Henüz gelişme çağındasın. Bu süreci tamamlayana kadar, görünümden önce sağlıklı bir vücuda sahip olmayı önemsemelisin. Bunun için de sağlıklı, ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisin.

  1. Nergiz hanım Merhaba.
   Beden kitle indeksiniz: 23.1
   İdeal kilonuz: 57
   İdeal kilonuza düşmeniz zor olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.